خانه / اخبار اجتماعی / 200واحد بوم‌گردی در استان گلستان ایجاد می‌شود

200واحد بوم‌گردی در استان گلستان ایجاد می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ایجاد ۲۰۰ واحد بوم‌گردی در استان گلستان تا پایان امسال خبر داد.
ابراهیم کریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گلستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه بوم‌گردی دارد، اظهار داشت: این استان پایتخت اکوتوریسم ایران نامگذاری شده و تکلیفی که برعهده استان قرار گرفته ایجاد 100 واحد بوم‌گردی تا پایان امسال است.
وی افزود: با وجود استقبال سرمایه‌گذاران از این طرح‌ها و حمایت‌های تسهیلاتی تا پایان امسال 200 واحد بوم‌گردی در استان ایجاد می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به ایجاد اقامتگاه مسافران و گردشگران در استان اظهار داشت: تا پایان امسال 5 هتل 3، 4 و 5 ستاره در شهرستان‌های مختلف افتتاح شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مختلف در بافت تاریخی گرگان و گمیشان گفت: بافت تاریخی این شهرها جاذبه‌های زیادی برای گردشگران دارد و امروز به مرکز سرمایه‌گذاری در این شهرها تبدیل شده‌اند. سرمایه‌گذاران زیادی برای ورود به این بخش اعلام آمادگی کرده‌اند و قدم‌های خوبی نیز در این زمینه برداشته شده است.
کریمی با بیان اینکه از طرح‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار استان 10 طرح بزرگ در حوزه گردشگری است، افزود: ایجاد موزه روستایی، ثبت دیوار دفاعی گرگان، موزه بزرگ گنبدکاووس، ساماندهی مجموعه خالدنبی، ایجاد ژئوپارک قلعه میران و اجرای طرح گردشگری آشوراده بخشی از این پروژه‌ها و طرح‌های بزرگ است که می‌تواند تحول در حوزه گردشگری استان را رقم بزند.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *