خانه / اخبار اجتماعی / ۲۵ درصد دانش آموزان گلستانی درگرگان تحصیل می کنند

۲۵ درصد دانش آموزان گلستانی درگرگان تحصیل می کنند

رئیس آموزش و پرورش شهرستان گرگان با بیان اینکه کمبود کلاس‌های درس یکی از چالش‌های اساسی آموزش و پرورش است گفت: اکنون به ۹۰۰ کلاس درس در شهرستان گرگان نیاز داریم تا به میانگین استان برسد.
نصرالله کشیری در جمع نمازگزاران گرگان با اشاره به وضعیت مدارس این شهرستان اظهار داشت: سهم شهرستان گرگان از فضاهای آموزشی 17 درصد است اما 25 درصد دانش آموزان استان در این شهرستان هستند.
وی افزود: کمبود کلاس‌های درس یکی از چالش‌های اساسی آموزش و پرورش است و اکنون به 900 کلاس درس در شهرستان گرگان نیاز داریم تا به میانگین استان برسد که با کمک خیران و شورای آموزش و پرورش تاکنون 286 کلاس درس در این شهرستان احداث شده است.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان گرگان تصریح کرد: تا سا 92 بیش از 38 درصد مدارس شهرستان گرگان تخریبی بود که اکنون به کمتر از 16 درصد رسیده و بیش از 50 درصد مدارس ما دوشیفته بود که اکنون در مقطع متوسطه دوم دختران دوشیفته نداریم و در متوسطه اول تنها یک مدرسه دوشیفته داریم.
کشیری گفت: اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش گرگان هم امسال با 100 درصد افزایش از 6 میلیارد و 400 میلیون به 12 میلیارد تومان رسیده که امیدواریم با تخصیص این میزان اعتبار 156 کلاس درس در حال ساخت را تکمیل کنیم و بخشی از مشکلات برطرف شود.
وی افزود: یکی از سیاست‌های اصلی ما سیاست کاهش آسیب‌های اجتماعی است که یکی از ماموریت‌های اصلی آموزش و پرورش بوده و در این بخش 3 رویکرد را دنبال می‌کنیم و سندی در این زمینه تدوین شده که در استان نمونه شده و در سطح کشوری مطرح شد.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان گرگان گفت: یکی از بخش‌های این سند توانمندسازی خانواده‌ها و همکاران و معلمان است که نیاز است توانمند شده و به دانش‌آموزان منتقل کنند و همچنین طرح آموزش و پیشگیری از موادمخدر نیز با کمک انجمن اولیاء و مربیان در بین خانواده‌ها اجرا می‌شود.
کشیری اظهار کرد: آموزش مهارت‌های زندگی و فرزندپروری نیز از دیگر بخش‌های این سند است و همچنین در این سند فعالیت‎های توسعه‎ای تدوین شده و مرکز مشاوره‌ای برای دانش‌آموزان ایجاد شده و 1900 دانش‌آموز غربالگری شدند و آموزش دیدند.
وی افزود: مرکز مشاوره خانواده را در شهرستان گرگان فعال کردیم و توجه به آموزش‌های مهارت‌محور نیز از اولویت‌های آموزش و پرورش است و 3 کارگروه مهارت بازار، تولیدی کردن مدارس فنی و حرفه‌ای و کارگروه کارآفرینی در این زمینه تشکیل شده است.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *