خانه / اخبار ویژه / گلایه پدر شهید فهمیده از حذف درس «فداکاران» از کتب درسی

گلایه پدر شهید فهمیده از حذف درس «فداکاران» از کتب درسی

داوود خاندوزی / خبرنگار امروز مستکبران نمی‎توانند ببینند که نوجوانان و جوانان ما راه و مسیر شهدا را مشق شب‎های خود می‎کنند و خود را در قاب‎‎های فهمیده‎های دوران دفاع مقدس به مناظره می‎نشینند.
به گزارش سرزمین جم، درس هیهات مناالذله را باید از شهدا آموخت، چرا که امروز بهترین الگو برای استکبار‌ستیزی و دشمن‌شناسی برای جامعه شهدا هستند.
شهدا بودند که نه در مقام حرف بلکه در مقام عمل با اهدای جان شیرین خود در راه آزادی، استقلال، میهن، اعتقاد و اسلام درس‎های زیادی برای مقابله و ایستادگی در برابر بت‎های استعماری به ما آموختند.
امروز دشمنان نمی‎توانند ببینند که نوجوانان و جوانان ما راه و مسیر شهدا را مشق شب‎های خود می‎کنند و خود را در قاب‎های فهمیده‎های دوران دفاع مقدس به مناظره می‎نشینند.
به برکت شهدا است که حتی اگر خواص جامعه راه را اشتباه بروند و یا در رفتارهای دیپلماتیک و سیاسی فریب قدرت‎های پوشالی‎ را بخورد برادران مومن و مسلمان خود با بیان اینکه اگر این کار را بکنی مدیون خون شهدا خواهی بود به آن تذکر می‎دهند.
شهدا در حقیقت نه تنها در دوران دفاع مقدس با جانفشانی مرزهای این مملکت را از طاغوتیان زمان حفظ کردند بلکه امروز یادشان هم سپر دفاعی شده که اجازه نمی‎دهد هیچ موشک فکری استعمارگرانه‎ای بر دیواره قلب و روح نسل انقلابی ما برخورد کند.
امروز حق دارند که روزنامه اسرائیلی «یورام اتینگر» بگوید « برای دستیابی به توافقی سازنده با ایرانی‎ها باید ابتدا استراتژی‎ها، تاکتیک‎ها و حتی متن کتاب‎های درسی آنها با آموزه‎های شهادت طلبی به صورت کلی تغییر یابد.»
آری تا زمانی که یاد شهید باشد قلبی به تصرف استکبار در نخواهد آمد امروز مستکبارن از ما طلب‎ می‎کنند که برای رسیدن به توافقی‎ سازنده شهدایمان را ماملعه کنیم و قطعا اگر امروز از خون شهدا عبور کنیم فردا باید از عاشورا دست بکشیم؛ عاشورایی که اسلام را زنده نگهداشته است.
حذف نام شهید فهمیده از کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم خبری بود که مایه تعجب بسیاری از افراد و صاحب‌نظران تعلیم و تربیت شد که هیاهوی رسانه‎ای در کشور به راه انداخت ، عده‎ای معتقد بودند که لابی‎ها و نفوذ تفکرات اسرائیلی و آمریکایی باعث شده که این درس حذف شود اما آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه معلمان در درس جایگزین به موضوع شهید فهمیده و ایثار خواهند پرداخت نسبت به اعتراض‎ها پاسخ دادند.
درس پانزدهم کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم با عنوان «رهبران کوچک» به معرفی شهدایی همچون حسین فهمیده، بهنام محمدی، مهدی باکری، ابراهیم همت، عباس بابایی، حسن باقری، علی صیاد شیرازی و … اختصاص داشت و با توجه به فرا رسیدن روز 13 آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و همچنین هفته دانش‎آموز نیاز دیدیم که به این رهبر کوچک کتاب درسی بیشتر بپردازیم و نظرات کارشناسان آموزش و پرورش را در این خصوص جویا باشیم اما علی‎رغم تلاش برای مصاحبه با کارشناسان آموزش و پرورش پاسخگویی‎ نسبت به این موضوع اتفاق نیفتاد.
سردار رحمت الله صادقی ، فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در گفت‎گو خبری با بیان اینکه یکی از شاخصه‎های نفوذ دشمن، اقداماتی است که متاسفانه بعضی از مسئولان آموزش و پرورش انجام دادند؛ اظهار داشت: اقدام آموزش و پرورش برای حذف سرفصل شهید فهمیده یکی از این ویژگی ها بود که با موضع گیری به جای مسئولان دلسوز و انقلابی و اقدام جهادی دانش آموزان بسیجی، وزارت آموزش و پرورش را از این خطای بزرگ پرهیز داد.
صادقی تاکید کرد: کنوانسیونی که مطرح شد هدفش حذف فعالیت‎های دفاعی دانش‎آموزان بسیجی بود که مسئولین باید با دقت لازم جلوی مطرح شدن این کنوانسیون‎ها را بگیرند و نگذارند که دشمن از این طریق به اهدافش برسد.
با تغییرات صورت گرفته در وزارت آموزش و پرورش باید منتظر نشست که آیا همان گونه که معاون پرورشی بیان کردند در سال آینده در پایه هفتم درس شهید فهمیده در موضوع 13 ساله‌ها و به صورت ویژه منتشر می‌شود یا خیر؟.
اما کلام آخر را با حرف‎های مادر شهید فهمیده به پایان می‎رسانیم و امیدوار می‎مانیم که کارت دعوت‎های شهادت و ایثار در درسی چون رهبران کوچک دوباره به کتاب‎های درسی مدارس بازگردد.
مادر شهید فهمیده در یک مراسمی در سال‎های گذشته در خصوص زمان شهادت محمد حسین فهمیده گفت: بعد از مدتی که محمدحسین به جبهه رفت، یک شب وقت شام رادیو اعلام کرد یک نوجوان سیزده ساله به خودش نارنجک بسته و زیر تانک رفته و شهید شده است. به دلم افتاد این بچه 13 ساله حسین من بود. همسرم گفت «خانم این چه حرفی است؟ این جوان در خرمشهر شهید شده، حسین آنجا نیست. من اگر چنین پسری داشتم خدا را شکر می‌کردم».
این مادر شهید اعتقاد دارد در جنگ سفره‌ای پهن شد، شاید ما هم کارت دعوتی داشتیم که توانستیم سر آن سفره بنشینیم و خدا را از این بابت شکر می‌کنم.
پدر شهید حسین فهمیده نیزدرجمع جهاد دانشگاهی گفت: شنیده‌ایم روزنامه صهیونیستی عنوان کرده که یکی از بندهای محرمانه برجام، حذف درس شهید و شهادت از کتب درسی دانش‌آموزان است. و کسی هم اعتراضی نکرده است. امیدواریم همه این حرفها نادرست باشد. شهید فهمیده از وقتی خودش را شناخت بجز حرف امام، حرف هیچ کس را قبول نداشت.

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *