خانه / مصاحبه / گفت‎گو با امید رستگار؛ هنرمند گلستانی که در جشنواره ستاره‎های صحنه کشور خوش درخشید

گفت‎گو با امید رستگار؛ هنرمند گلستانی که در جشنواره ستاره‎های صحنه کشور خوش درخشید

photo_2016-10-03_23-51-54

photo_2016-10-03_23-51-42

photo_2016-10-03_23-51-21امید رستگار گفت: سه عامل پیشرفت و موفقیت خود را اراده ، ایمان و پشتکار می‌دانم و معتقدم که یک هنرمند خوب باید برای جامعه الگو باشد.

به گزارش سرزمین جم، امیدرستگار هنرمند موفق جوان که  زاده شهر کرج، بزرگ شده بردسکن از شهرهای خراسان رضوی و14 سال است که در دیار هیرکان و شمال کشور مشغول فعالیت هنری از جمله موسیقی و استنداپ کمدی توانسته در جشنواره ستاره‎های صحنه کشور که در کرمان برگزار شد حائزه رتبه چنج هنرمند منتخب کشور در بخش اجرای صحنه و استنداپ کمدی شود.

این هنرمند گلستانی از نو جوانی تا به امروز درد و رنج های زیادی را کشیده تا توانسته امروز به موفقیت برشد و به گفته خودش  جوانی اش را پای هنر گذاشته و بخاطر دلش فقط با هنرش عاشقانه زندگی کرده است.

این هنرمند گلستانی متولد  دی ماهی است و  احساسی ، خونگرم اما جدی و سخت کوش بوده است به بهانه موفقیت این هنرمند در جشنواره ستارهای صحنه کشور که جز 15 نفر برتر کشور شناخته شده و مقام پنجم جشنواره را از آن خود کرده است ، مصاحبه‌ای کوتاهی را به این هنرمند گلستانی خواهیم داشت.

سرزمین جم: به عنوان اولین سوال ، چرا پس از ده سال فعالیت موفق در موسیقی ، استند اپ کمدی را انتخاب کردید؟

رستگار: زندگی نیاز به موسیقی دارد و انسان با موسیقی زندگی می‎کند چرا که به انسان آرامش می‎دهد؛ موسیقی بعد از عبادت پروردگار، بخش مهمی از آرامش روح  و انرژی مثبت من است و روزی که صدای یکی از سازهایم را نشنوم انگار یه چیزی رو گم کرده  و کلافه می‎شوم.

وی همچنین خنده و شادی هم لازمه زندگی پر استرس امروزی دانست و افزود: چند سالی است که در کنار موسیقی کار استنداپ کمدی را هم شروع کردم و در کنار 14 سال فعالیت موسیقی توانستم جایگاه خوبی را در نمایش صحنه برای خودم باز کنم و  موفقیت‎هایی تا به امروز بدست بیاورم.

این هنرمند گلستانی یادآور شد: انسان باید آدم‎ها و حس‎های منفی‎گرا و افسرده را از زندگی خودش دور کند و همچنین در کارها و مشکلات روزمره به روح و جسمش آسیب نزند ، چرا که هیچ چیز مهمتر از سلامتی روح و جسم انسان نیست.

رستگار بیان داشت: این انرژی را چند سالی بود در خودم می‎دیدم که می‎توانم در عرصه استنداپ کمدی هم جایگاه خوبی را برای خودم باز کنم، ولی هیچ وقت فکرشو نمی‎کردم آنقد زود و سریع همچین رتبه‎ای را در کشور بین هنرمندان داشته باشم و از این بابت خدارو شکر می‎کنم.

سرزمین جم: خنده فقط بر روحیه تاثیر دارد؟

رستگار: خنده یک ورزش است ، هم برای روحیه و هم برای ماهیچه‎های صورت بسیار مفید است، با توجه به استرس و افسردگی مردم در مشکلات روزمره ، خنده خیلی لازم است ، چرا که انرژی منفی بدن و روح را خارج و آدم را سبک و سرحال می‎کند.

وی افزود: با توجه به نظریه علمی کارشناسان و متخصصان جهان ثابت شده که خنده باعث سلامتی بهتر سیستم در بدن از جمله سیستم تنفسی ، سیستم ضربان قلب ، آرامش روح ، آرامش سیستم عصبی مرکزی می‎شود.

سرزمین جم: آیا خانواده با فعالیت هنری شما مشکلی ندارند؟

خوب مطمئنا در دوران نوجوانی که موسیقی رو تازه شروع کرده بودم و یک گیتار که از برادرم برای تمرین گرفته بودم ، صدای ناهنجارش نه تنها خانواده بلکه همسایه‎ها را هم اذیت کرده بود ولی با هر بدبختی شد و پس از چند سال که خانواده موفقیت من را در عرصه هنر دیدن به خودشون بالیدن و مهمترین و بزرگترین مشوق‎های من در ادامه فعالیت‎هایم شدند.

سرزمین جم: چرا  استندآپ کمدی و اجرای صحنه را به هنرتان اضافه کردید؟

رستگار: با توجه به انرژی مثبتی که در خودم دیدم که دوستان و اطرافیانم همیشه در حال خندیدن به رفتارهای شوخ من هستند تصمیم گرفتم که این کار را جدی پیش ببرم و خوشبختانه خیلی موفق شدم و سعی دارم تلفیقی از موسیقی و استنداپ کمدی رو به زودی روی صحنه ببرم و بنیانگذار یک سبک زیبا و انرژی درمانی در خنده و لذت موسیقی باشم و بی شک موفق خواهم بود.

سرزمین جم: عامل اصلی پیشرفتتان در هنر چی بود؟

رستگار: خوب به قول معروف هر موفقیتی لازمه تلاش‎های زیاد است و این نه تنها مربوط به هنر می‎شود بلکه به هر کار و شغلی ربط دارد، انرژی مثبت و دید باز خیلی مهمه، گاهی در یک مسیر باعث تمسخر خیلی آدما می‎شویم ولی نباید خودمان را ببازیک و با امید مسیر رو پیش بریم.

وی سه عامل پیشرفت و موفقیت خود را اراده ، ایمان و پشتکار برشمرد و معتقد است که یک  هنرمند خوب باید چنین خصوصیاتی داشته باشد و علاه بر آن یک هنرمند خوب باید اخلاق خوب رفتار خوب داشته باشه و برای مردم جامعه الگویی مفید باشد.

تیم رسانه‎ای سرزمین جم برای این هنرمند استان گلستان آرزوی توفیق و درخشش روز افزون را دارد

 

حتما ببینید

گفت‎گو اختصاصی؛ پدری که باخادمی امام حسین(ع)را ه پسرشهیدش را ‎رفت

برادر شهید ابوالفضل مومنی گفت: پدرم درآخرین وصیت خود اذهان داشته که در روز تشییع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *