خانه / Uncategorized / ورزشی / گفتگو با کاپيتان تيم فوتسال شهداي جنگلده ورزشکاري که ورزش، تحصيل و تهذيب را سرلوحه امورات زندگي خود قرار داده است

گفتگو با کاپيتان تيم فوتسال شهداي جنگلده ورزشکاري که ورزش، تحصيل و تهذيب را سرلوحه امورات زندگي خود قرار داده است

وحيد حاج سعيدي / خبرنگار بدون شک ورزش فوتسال يکي از پرطرفدارترين رشته هاي ورزشي در دنيا محسوب مي شود و علاقه مندان زيادي طرفدار اين رشته ورزشي پر هيجان و زيبا هستند. خانواده ها نيز نسبت به اين ورزش به دليل احتمال آسيب ديدگي و خشونت کمتر نسبت به فوتبال اقبال بيشتري نشان مي دهند. همچنين به دليل انجام بازي در سالن انجام اين رشته در تمام فصول و ساعات شبانه روز امکان پذير است. اين ورزش مفرح در همه شهرهاي کشور طرافداران و علاقه مندان زيادي دارد. شهرستان علي آباد کتول يکي از شهرستان هايي است که در ورزش فوتسال همواره حرفهايي براي گفتن داشته و دارد و بازيکنان توانمندي را به عرصه ورزش استان معرفي کرده است. از پيشکسوتان اين ورزش مي توان از عباس گرائيلي، محمد رضا اشرفي، سعيد شاه حسيني، عليرضا حسيني، سعيد افراز، غلام کردکتولي، محمد صادق غيجي و … نام برد. در طول سال هاي گذشته تيم فوتسال شهرستان علي آباد کتول با حمايت بخش خصوصي و دلسوزي افرادي نظير حاج ابراهيم علي آبادي، علي نقابي و … با اسامي مختلف در ليگ هاي استاني و کشوري حضور داشت ولي به دلايل مختلف و برخي موازي کاري ها و ورود برخي افراد غير ورزشي و نا آشنا به فوتبال توفيقات چنداني حاصل نشد و برخي بازيکنان نيز به دلايل مالي و مصدوميت مجبور به رها کردن ورزش شدند. امسال حتي مسابقات جام رمضان در اين شهرستان برگزار نشد که اين نوعي زنگ خطر براي ورزش اين شهرستان به ويژه فوتسال محسوب مي شود. با اين وجود هنوز بازيکنان با استعداد زيادي در شهرستان وجود دارند که در سايه امکانات و حمايت بخش خصوصي و توجه مسئولين مي توانند آينده روشني براي ورزش فوتسال اين منطقه رقم بزنند.
امير حسين خسروي يکي از فوتباليست هاي با اخلاق و با استعداد شهرستان است که در حال حاضر کاپيتان تيم شهداي جنگلده شهرستان است که به همراه هم تيمي هايش اخيراً در مسابقات اميد هاي کشور به مرحله نهايي صعود کردند. خسروي که ورزش، تحصيل و تهذيب را سرلوحه امورات خود در زندگي قرار داده است از نقش قرآن و والدين خود در کسب موفقيت هاي مختلف ياد مي کند. او که دانشجوي دبيري الهيات دانشگاه فرهنگيان است، فوتسال را از ده سالگي و در مدرسه فوتبال پرسپوليس علي آباد شروع کرده است از فراز و فرود هاي اين رشته در شهرستان و تلخي هاو شيريني هاي آن مي گويد. به همين منظور گفتگوي کوتاهي با ايشان انجام داديم.
فوتسال را از کجا آغاز کرديد؟
من از ده سالگي در باشگاه ورزشي پرسپوليس زير نظر آقايان عباس و مجتبي مزيدي فوتبال بازي مي کردم. در همان مقطع تيم پرسپوليس با تيم سپهر يک بازي دوستانه انجام داد و بازي درخشاني از خودم نشان دادم. مربي تيم سپهر آقاي مهدوي پس از پايان بازي از من خواست که به تيم ايشان بپيوندم. من هم با اجازه آقايان مزيدي فوتبال را کنار گذاشتم و به ورزش فوتسال روي آوردم. البته چون تعدادي از دوستان بنده در تيم سپهر فوتسال بازي مي کردند، چندان بي ميل نبودم که فوتسال بازي کنم و اين گونه شدم که فوتبال را کنار گذاشتم و ورزش فوتسال را به صورت حرفه اي ادامه دادم.
از اين انتخاب راضي هستيد؟
صد در صد . چون با فوتسال خيلي سريع رشد کردم که شايد امکان رسيدن به اين مدارج از طريق فوتبال به ويژه براي بازيکنان شهرستان ها، غير ممکن باشد. تيم ما در همان سال اول در جام رمضان در بين بزرگسالان و بازيکنان مطرحي مثل سعيد سعيدي، ابراهيم مشاگردي، سعيد شاه حسيني، آرمان اسداللهي و … در ضربات پنالتي به مقام دوم رسيد و اين در حالي بود که من تنها 16 سال داشتم. بعد از مسابقات ما به مدت چند سال در استان رتبه اول را کسب کرديم و نماينده استان در مسابقات کشوري بوديم. اما متاسفانه به دليل مشکلات مالي همواره با چالش مواجه بوديم. مثلاً مجبور بوديم براي انجام مسابقه تا کرمان با ميني بوس برويم و به قول بچه ها براي ما ميني بوس چارتر مي کردند! در حال حاضر نيز در تيم شهداي جنگلده بازي مي کنم و هفته گذشته موفق شديم به مرحله نهايي مسابقات اميد هاي کشور صعود کنيم و جزو هشت تيم نهايي شويم.
بازي در اين سطح به درس شما لطمه اي وارد نکرد؟
من هميشه در کنار ورزش به درس توجه ويژه داشتم و به توصيه پدر و مادرم که مشوق اصلي من در همه امورات هستند، با دقت گوش مي کردم. در سال 93 کنکور شرکت کردم و در دانشگاه رشته دبيري الهيات پذيرفته شدم. در واقع درس ورزش هيچ منافاتي با هم ندارند و حتي مي توان آنها را مکمل هم دانست. چون از قديم گفته اند: عقل سالم در بدن سالم است.
نقش خانواده را در کسب موفقيت هاي ورزشي، درسي و قرآني چگونه مي بينيد؟
بدون شک بخشي از موفقيت هاي زندگي ورزشي و غير ورزشي را بعد از عنايات خداوند و حضرت ولي عصر(ع) مديون پدر ، مادر و برادرم ايمان هستم که همواره و در همه احوال پشتيبان و حامي من بودند. من به دعاي خير پدر و مادر اعتقاد قلبي دارم و از خداوند براي پدر و مادرم طول عمر با برکت طلب دارم و همواره منتظر دعاي خيرشان هستم.
قرآن در زندگي شما چه جايگاهي دارد؟
زندگي من با معنويت و قرآن عجين شده است و قرآن را چراغ روشني بخش زندگي ام مي دانم. من از دوران ابتدايي با ثبت نام در دار القران نور الثقلين زير نظر اساتيدي چون حاج اصغر زنگانه و استاد محمدي به يادگيري قرآن پرداختم و در مراسمات مختلف به قرائت قرآن مي پرداختم. در طول اين سال در مسابقات قرآني بسياري شرکت کردم و در رشته هاي قرائت، تجويد، ترتيل، حفظ، تواشيح و مديحه سرايي صاحب عناوين مختلف شدم. امسال هم در مرحله کشوري مسابقات قراني در يزد شرکت داشتم. تاثير قرآن در زندگي ام را به هيچ عنوان نمي توانم کتمان کنم و قرآن براي بنده يک راه روشن و مسير هموار براي کسب موفقيت فراهم کرد.
سخن پاياني
داشتن هدف در زندگي باعث معنا بخشيدن به آن و کمال گرايي انسان مي شود. در اين مسير پرداختن به ورزش و توجه به معنويات باعث مي شوند ، زندگي انسان از مسير يکنواختي و رزومرگي خارج و آرماني و هدفدار طي شود. به همه جوانان و هم سن سالان خودم توصيه مي کنم در کنار درس ، ورزش و توجه به اخلاق و معنويات همواره شکر گزار خداوند و قدردان زحمات والدين خود باشند. از مربيان قديم و جديد خودم در عرصه قرآن و ورزش کمال تشکر را دارم و اميد وارم در تمام مراحل زندگي موفق باشند.

حتما ببینید

رئیس هئیت رزمی پنچاک سیلات کشور: تیم ملی پنچاک سیلات در مسابقات آسیایی شرکت می‌کند

نائب رئیس فدراسیون جهانی پنچاک سیلات و رئیس هئیت پنچاک سیلات کشور گفت: تیم ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *