خانه / اخبار گلستان / گفتگوی سرزمین جم با مدیران آف‎ایران؛ با آف‎ایران زندگی کنید

گفتگوی سرزمین جم با مدیران آف‎ایران؛ با آف‎ایران زندگی کنید

* آخرین تخفیف‎های بازار را در آف‎ایران می‎توانید ببینید


آف‎ایران نخستین بانک اطلاعاتی اصناف گرگان است ، با آف‎ایران همشهری‎های عزیز برای خرید کردن دیگر نگران کمبود وقت، جای پارک در مراکز خرید نباشید.
گزارش سرزمین جم، قرن 2000 قرنی است که باعث توسعه دنیا شد، استفاده از تکنولوژی آندروید و گسترش اینترنت درب دنیای جدیدی را به روی بشر باز کرد.
به گونه‎ای که امروز بسیاری از سرگرمی‎ها و مشاغل بدون بهره‎گیری از فضای مجازی ماهیت خود را از دست می‎دهد.
گرچه کسب و کارهای آنلاین به دلیل تازگی و عدم شناخت در تصور بسیاری از افراد غیر شفاف است ولی باید گفت کسب وکارهای آنلاین از شفافیت‎های بیشتری نسب به کسب و کارهای سنتی یا آفلاین برخوردار هستند.
به این دلیل که تمام تراکنش‎هایشان در سیستم ثبت می شود و قابل پیگیری است.
امروز در هر کجا گرگان که باشید می‎توانید تلفن همراه خودت را بردارید، هر جایی که هستید به اینترنت وصل شوید دو کلیک ساده کافیست تا محصولی که دنبالش می‎گردی را بدانی در کدام فروشگاه عرضه می‎شود و همچنین بهترین‎های صنف را بشناسی و با قیمتی پایین‎تر از قیمت بازار خرید کنی.
آف‎ایران نرم‎افزاری است که امروز به گرگانی‎ها این اجازه را می‎دهد که ساعت‎ها وقت خود را برای پیدا کردن یک محصول در بازار به هدر ندهند و با توجه به اینکه بانک گسترده‎ای از اطلاعات اصناف شهرستان گرگان در این نرم‎افزار بارگذاری شده هر فردی می‎تواند بهترین صنوف را بشناسد و از کیفیت محصول عرضه شده اطمینان حاصل کند.
استفاده از نرم‌افزارهای آف‎ایران به رشد قابل توجه اقتصاد خرد و کلان شهرستان گرگان کمک می‌کند و در ایجاد اشتغال نیز نقش موثری ایفاء می‌کند.
آف ایران یک‌ نرم افزاربانک اطلاعات شهری است که دارای امکانات گسترده در جهت استفاده روزمره مردم و اصناف محترم توسط تیم آف ایران تهیه و طراحی شده و هدف آن ارائه خدمت مناسب به مردم و رونق هر چه بیشتر بازار کسب و کار در شهر گرگان است.
تیم آف‎ایران در حال حاضر متشکل از 10 نفر است و توسط دو جوان 27 و 31 ساله مدیریت می‎شود.
با توجه به اینکه در آینده از این نرم‎افزار در استان و حتی کشور بیشتر خواهیم شنید با این دوجوان کارآفرین و سخت‎کوش که آرزوهای بزرگی در سر دارند گفت‎وگو می‎کنیم.

آف‎ایران تنها بانک اطلاعاتی
شهری گلستان

نگار ریاضی، مدیرعامل آف ایران، دانشجوی دکترای شیمی‎ دارو در گفتگو با خبرنگارهفته نامه سرزمین جم اظهار داشت:از روزنخست آذر به مناسب ماه ربیع الاول افتتاحیه بانک اطلاعات شهری به نام «آف ایران» را در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی استارت زدیم و مفتخر هستیم که بتوانیم به مردم خوب گرگان خدمات شایسته ارائه دهیم، من و آقای رضا تقی زاده از آبان سال 96 در راستای راه‎اندازی شرکت باهم همراه شدیم و از آذر ماه « آف ایران» راه‎اندازی شد وسرویس از همان زمان در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: تیم آف ایران به مدت ۴ ماه است که برای راه‎اندازی این نرم افزار شبانه‎روز کار طراحی، ویرایش، جمع آوری اطلاعات از اصناف و واحدهای صنفی گرگان انجام می‎دهد و برای بهبود کیفیت این نرم‎افزار اینگونه فعالیت‎ها به شکل مستمر ادامه دارد.
مدیرعامل آف ایران ادامه داد:در راستای مقرون به صرفه‎بودن استفاده از این نرم‎افزار باید گفت، این افزار بر روی اندروید و آی.او.اس طراحی شده و درحال حاضر کار تبلیغات را دنبال می کنیم.
ریاضی درموردسرمایه‎گذاری بر روی آف‎ایران اظهار داشت: همه هزینه هایی که برای راه اندازی (آف ایران) انجام دادیم شخصی بودوازهیچ نهادی حمایت مالی دریافت نکردیم،حدود 50میلیون تومان سرمایه اولیه داشتیم که با آن کار را شروع کردیم.
وی با بیان اینکه برای راه‎اندازی نرم‎افزار «‎آف‎ایران» 8 ماه از نظر ایده آن را می‎‎سنجیدم و در ۴ ماه به شکل عمل توانستیم این نرم‎افزار جامع را محقق کنیم، گفت: در طی ماه گذشته با آقای رضا تقی‎زاده در راستای توسعه شرکت»آف‎ایران هیرکان» و تحقق اهداف مورد نظر این شرکت همراه شدم و امید داریم بتوانیم در کل ایران این نرم‎افزار را دسترس مردم و اصناف قرار دهیم و این مهم نیاز به همیاری مسئولان اصناف و پشتیبانی مردم دارد.

همه ایرانی‎ها در 5 سال آینده آف ایران را می‎شناسند

مدیر عامل آف ایران بر این مهم تاکید کرد که در طی 5 سال آینده «آف‎ایران» را هر ایرانی می‎شناسد، افزود: با توجه به اینکه این نرم افزار از شهر خوب گرگان راه‎اندازی شده از همشهریان گرگانی می‎خواهیم که ما را در این کار پشتیبانی کنند و در کنار ما باشند.
مهندس رضا تقی‎زاده خواجه غیاثی ، مدیر آف ایران نیز در گفتگو با خبرنگار سرزمین جم اظهار داشت: علی‎رغم اینکه تحصیلات ارشد مدیریت ساخت دارم ولی با توجه به علاقه و مطالعه در زمینه مدیریتی ، جای خالی مدیریت و ساماندهی شهر در قسمت اصناف و نیازبه یک همراه خوب برای راحتی هر چه بیشتر شهروندان در انتخاب هایشان را حس کردم و تصمیم‎گرفتم که ایده جذاب» آف‎ایران» را دنبال کنم.
وی تصریح کرد: نرم‎افزار « آف‎ایران به شکل یک پکیچ کامل دست‎بندی شده و قابلیت دسترس ی به انواع محصولات و خدمات ارائه شده در شهر گرگان را برای مردم را به وجود آورده و قدرت تصمیم‎گیری برای خرید یک کالا را افزایش می‎دهد.
مدیر آف ایران یادآور شد: اعتقاد دارم آف ایران باعث رونق کسب و کار می‎شود، واحدی که کسب و کارش را صحیح مدیریت کند و خدمات خوبی به مردم ارائه دهد در این نرم افزار و در نزد مشتریان دیده می‎شود.
۱۵ هزار اطلاعات واحد‎های صنفی گرگان در آف‎ایران وجود دارد
تقی‎زاده با بیان اینکه این نرم افزار قدرت انتخاب مردم را افزایش می‎دهد، تاکید کرد: ۱۵ هزار اطلاعات واحد صنفی در شهر گرگان در این نرم افزار وجود دارد که به عنوان نخستین بانک اطلاعات شهری محسوب می‎‎شود.
وی گفت: ما قصد داریم که شبکه اجتماعی گرم و صمیمی در مقیاس شهری برای اصناف و مردم ایجاد کنیم وبه دنبال این هستیم محیطی را فراهم کنیم که اصناف بتوانند کالا و خدمت خود را که در حال حاضر به شکل منطقه‎ای عرضه می‎کنند به نمایش عموم شهروندان بگذارند.
مدیر آف ایران ادامه داد: در حال حاضر با روسای اصناف به شکل مستقیم در ارتباط هستیم و آف ایران دارای مجوز اتاق اصناف است و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و یاری گرفتن از تکنولوژی در جهت رفاه مردم و رونق کسب وکار ، باید از این نرم افزار نوین استفاده شود.
تقی‎زاد تاکید کرد: نرم افزاریی مانند «آف‎ایران» که بتواند به شکل تخصصی بانک اطلاعاتی اصناف را در یک شهر داشته باشد در حال حاضر وجود ندارد،سعی می‎کنیم که در ورژن های جدیدی به این نرم افزار اضافه کنیم و این ‎افزار تنها بستر آغازی است و به امید خدا و حمایت مردم و مسئولان آف ایران به جایگاه واقعی خود دست پیدا می‎کند.
وی با بیان اینکه آف ایران آخرین تخفیف ها و طرح های شهری را نشان می دهد، گفت: بهترین هدیه ما به مشتریان نرم افزار رایگان است که دارای اطلاعات جامع شفاف و دقیق و به شکل رایگان است که می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.
مدیر آف ایران اضافه کرد: مردم می توانند با استفاده از «آف ایران» به واحدهای صنفی که خرید می کنند امتیاز بدهند و برترین های صنف خود را در هر روز ببینند.

مشکلات اصناف در سایه آف‎ایران حل می‎شود

عبدالرضا چراغعلی، مدیرکل اجتماعی، فرهنگی استانداری گلستان دراین باره در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال این هستیم با بسته‎های حمایتی از جوانان حمایت کنیم و تصور من این است که اگر برای کمک به مجموعه آف ایران مصمم باشیم می‎توانیم نقش بسزایی در بستر سازی توسعه استان داشته باشیم
وی تصریح کرد:امید داریم این شرکت با برنامه‎هایی که دارد برای مردم راهگشا باشد و بتوانند خدمات خوبی را ارائه دهد.
همچمنین سرهنگ سمیعی، مسئول بسیج اصناف استان گلستان در رابطه با نرم افزار «آف ایران اشاره کرد و گفت: در روز افتتاحیه این نرم افزار استقبال کمی از سوی مسئولان شد و با توجه به تاثیراتی که می‎توانست در سطح استان و کشور داشته باشد انتظار پیش از این بود.
وی تصریح کرد: امید داریم در جلسه ماهانه اتاق بازرگانی تحت عنوان جلسه اجلاس اتحادیه‎‎ها از این جوانان دعوت به عمل آید تا بتوانند با معرفی بیشتر نرم‎افزار آف ایران بپردازند.
مسئول بسیج اصناف استان گلستان ادامه داد: امروز ما از بازر جهانی نباید عقب بمانیم و باید بتوانیم با متدهای روز دنیا پیش برویم و در استان گلستان پیشگام در این عرصه نبود و خیلی از مشکلات اصناف در سایه این نرم افزار حل می‎شود و باید از آن حمایت کنیم.
سمیعی تاکید کرد: مسئولان که باید این حمایت ها را انجام می‎دادند در این عرصه ورود پیدا نکردند، جوانان نرم افزار طراحی کردند و دیدم که مسئولان دعوت شده به این مراسم نیامدند تا به حضور خود از کارآفرینان جوان و خلاق گلستانی حمایت کنند.
محمد جواد پاداش، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان و خدمات فنی رایانه و ماشین‎های اداری گرگان نیز در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: باید مسئولان از این جوانان حمایت مالی و معنوی داشته و مسئولان امر قوانین را برای تسهیل روند اشتغال جوانان تسهیل کنند.
وی تصریح کرد: قانون‎ها باید به گونه‎ای باشد که کار جوانان آسان شکل بگیرد و معافیت‎ها را در نظر بگیرند تا به مرحله بلوغ در کار برسند.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان و خدمات فنی رایانه و ماشین‎های اداری گرگان ادامه داد: با توجه به اینکه شبکه‎های مجازی استفاده از اینترنت و اپلیکیشن موبایل در جامعه رشد روز افزون داشته ضرورت دارد اصناف به این سمت بروند.
پاداش تاکید کرد: امروزه بدون تبلیغات فضای مجازی، سایت یک صنف شناسنانه پیدا نمی‎کند و پاسورتی برای تجارت بدست نمی‎آورد.
وی گفت: کسب و کار سنتی در طی چند سال آینده محدود می‎شود و نمی‎توانند مشتری جدید‎تری را پیدا کنند و کسبه باید در این زمینه پیش قدم شود و به چنین جوانانی که کمک می‎کنند .

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *