خانه / اخبار ویژه / گزارشی از حاشیه دیدار با مادر شهید بیارجمندی؛ بهترین هدیه در یک روز تعطیل در مسکو

گزارشی از حاشیه دیدار با مادر شهید بیارجمندی؛ بهترین هدیه در یک روز تعطیل در مسکو

خبرنگار داود خاندوزی: اگر امروز قلمم بر روی کاغذی می‎لغزد و می‎نگارد سیاه مشق‎هایی از روزگارهای غریب اما آشنا و اگر زبانم قاصر می‎شود و می‎نالد از جفاهای روزگار و بدعهدهی‎ها، به واسطه پاکی خون شهدا است.

امروز زخم‎های از میدان‎های مین دفاع مقدس بر پیکر خانواده شهدا باقی مانده و التیام این زخم‎ها تنها توجه به راه و آیین شهدا است اما ما فراموش‎ کاریم جایز الخطا ایم و یادمان می‎رود از جوانان برومند و رشید همچون شهید پاسدار علی بیارجمندی که با خون خود توانستند نهال انقلاب را در زمین ایمان زنده نگه بدارند .

اما حسرتی بر دل خانواده شهدا است که بر سر میزکارمان عکس شهید داریم اما بر روی میزکار مان راه شهید را نداریم و با نگاهایمان، برخوردهایمان، قلم‎ها و زبان‎هایمان دل مادران شهید را آنچنان می‎لرزانیم که مادری باز یاد علی‎اش می‎افتد.

ما که امروز شعار می‎دهیم که دنبال رو راه  شهدا هستیم، شهادت را در جامعه با آسایش و بی‎درد می‎طلبیم همت مبارزه‎ها و کمر بستن برای دفاع از حق را فراموش کردیم.

بدی کردیم، خوبی یادمان رفت  ز دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای شمالی خو گرفتیم  شهیدان جنوبی یادمان رفت

امروز بار دیگر اصحاب رسانه استان گلستان میزبان مادری شدند که بهشت نه تنها بر زیر پایش بود بلکه بهشتی را در دامانش پرورانده است.

مادری که عطر دلتنگیش از نگاه‎های پرشورش با حضور اصحاب رسانه در بیت شهید به پرواز در آمد و وقتی فرسنگ‎ها آن طرف‎تر از طریق اصحاب رسانه حسن بیارجمندی پسرش با او تماس می‎گیرد اشک‎های لغزان و بغض‎های گره خورده راه خود را پیدا می‎کنند.

این شنیدار ودیدار نه تنها برای مادر بلکه برای برادر شهید هم جذاب بود به گونه‎ای که از پشت تلفن و در کشور روسیه به اصحاب رسانه گفت« این بهترین هدیه‎ای بود که امروز در یک روز تعطیل و در کشور غریب گرفتم».

مادر خودش را بی‎سواد می‎خواند و عالمانه سخن می‎گفت، گر چه دلش از بی‎ملایمتی‎های روزگار و برخی مسئولان نسبت به رسیدگی‎های درمانی به خانواده شهدا خون بود اما دعایش این بود که خدایا مسئولان ما را در راه شهدا پایدار نگاه بدار.

امروز اصحاب رسانه استان گلستان به دامن مادری مشرف شدند که غریب بود اما غریبه نبود؛ تنها بود ولی بی‎کس نبود گر چه فرزندی هزاران کیلومتر آن‎طرف‎تر داشت اما یادش چندان دور نبود، اما غریبی ما رسانه‎ای‎ها در این بود که از نزدیکترین افراد به راه شهدا دور بودیم و به دورترین حرف‎های شهدا نزدیک.

 

دل می‎خواست که بشنود صحبت‎های زخمی مادری که پسر تازه نامزد کرده‎اش را در سن 25 سالگی در جبهه‎های حق بر علیه باطل تقدیم انقلاب و اسلام کرده و بگوید «من وقتی خبر شهادتش را شنیدم به واسطه آنکه پسرم برای اسلام، و انقلاب و امام(ره) جانسپرده احساس بدی نداشتم».

مادری که می‎گفت« از جوانان انتظار چندانی نداریم تنها راه انقلاب را ادامه دهند و حرمت شهدا را نگاه بدارند و دعا می‎کنیم مسئولان روز به روز مرتبه و درجه‎اشان بالا برود»

مادر شهید بیارجمندی با بیان اینکه بچه‎های سپاه آنطور که به خانواده شهدا توجه دارند و رسیدگی می‎کنند بنیاد شهید و امور ایثارگران ندارد، تقاضایی هم داشت، انتظارش این بود که دفترچه بیمه‎اش را به دلیل کهولت سن هر پنج ماه بنیاد شهید تمدید نکنندو مدتش را بیشتر کند.

شاید تماس تلفنی با حسن بیارجمندی برادر شهید که در روسیه در حال ادامه تحصیل است به این دیدار ویژگی خاصی بخشید حسن بیارجمندی در طی این تماس تلفنی در حالی که لرزان شدن صدایش از شادی وصف نشدنی این دیدار باعث شد که اشک در چشمان مادرش حلقه بزند ضمن تشکر از اصحاب رسانه استان گلستان اظهار داشت: پدران و مادرن شهید انتظار مادی از مسئولان ندارند و بیشتر انتظار دارند که مورد  توجه قرار بگیرند و شما امروز با حضور در خانه مادر من این امر را برآورده کردید.

وی این حضور را قوت قلبی و بهترین هدیه در یک روز تعطیل در مسکو خواند.

گفتنی است که شهید علی بیارجمندی یکم اردیبهشت ۱۳۴۴، در شهرستان گرگان دیده به جهان گشود. پدرش اسدالله، لحاف دوز بود و مادرش حمیده نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. سال ۱۳۶۴ ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و سوم خرداد ۱۳۶۵، در قلاویزان توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، دست و پا، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای امامزاده عبدالله زادگاهش واقع است. او را جمیل نیز می نامیدند

حتما ببینید

به رغم اعلام ممنوعیت؛ عرضه شیرخام در مراکزلبنی ادامه دارد

مهین نورافروزطی سه سال گذشته و پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نرخ محصولات لبنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *