خانه / اخبار اقتصادی / کلیات ۳ منطقه آزاد جاسک، اینچه‌برون و اردبیل در کمیسیون‌های تخصصی مجلس بررسی شد

کلیات ۳ منطقه آزاد جاسک، اینچه‌برون و اردبیل در کمیسیون‌های تخصصی مجلس بررسی شد

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس با بیان اینکه نظر مجلس نسبت به لوایح مناطق آزاد مثبت است، گفت: از کلیات ۸ منطقه، ۳ منطقه جاسک، اینچه برون و اردبیل به صورت کامل بررسی شده است.
قره‌جه طیار در نشست اتخاذ راهکارهای بهینه ایجاد مناطق آزادتجاری اظهارداشت: سال گذشته لایحه مناطق آزاد از طرف دولت به مجلس رسید و نمایندگان با طرح یک فوریت آن موافقت کردند و پس از آن کلیات لایحه سال گذشته در مجلس به تصویب رسید. دلیل اینکه بررسی لایحه مناطق آزاد در کمیسیون‌های تخصصی معطل شده بود ارسال نشدن نقشه‌ها و مشخصات کامل مناطق به مجلس بود.
نماینده گنبدکاووس در مجلس ادامه داد: از کلیات 8 منطقه، 3 منطقه جاسک، اینچه برون و اردبیل به صورت کامل بررسی شده است. به تازگی مشخصات و نقشه‌ها به کمیسیون رسیده و از سوی کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس ایراداتی هم عنوان شد که قرار است به صورت دقیق با تشکیل کارگروه کارشناسی بررسی می‌شود.
طیار با بیان اینکه نظر مجلس نسبت به لوایح مناطق آزاد مثبت است، گفت: تاکنون هیچ منطقه آزادی در مجلس تأیید یا رد نشده و مرکز پژوهش‌های مجلس نظراتی درباره نقشه برخی از این مناطق داشت که قرار شد بررسی مجددی انجام و در آینده به صحن کمیسیون بیاید.‌ در اینچه‌برون هم، نظر کارشناسی مرکز پژوهش‌ها و شورای عالی مناطق آزاد مثبت است و اینچه‌برون جزء مناطقی خواهد شد که در سریع‌ترین زمان به اهداف تعیین شده خواهد رسید.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *