خانه / Uncategorized / کلاهي بر سر کارگران از فروش زمين واگذار شده شهرداري حاشيه‎هاي سيصدو هجدهمين جلسه شوراي اسلامي شهر گرگان؛

کلاهي بر سر کارگران از فروش زمين واگذار شده شهرداري حاشيه‎هاي سيصدو هجدهمين جلسه شوراي اسلامي شهر گرگان؛

سرماي غرب و گرماي جنوب تعرفه شمال در مصرف انرژي!

 

داوود خاندوزي /خبرنگار عضو شوراي اسلامي شهر گرگان در خصوص مسئله واگذاري زمين فروخته شده به کارگران روگذر و زيرگذر گرگان گفت:  شهرداري اشتباه خود را نسبت به واگذاري زمين زنگيان به کارگران روگذر و زيرگذر پذيرفته است.

به گزارش سرزمين جم؛ سيصد و هجدهمين جلسه علني شوراي اسلامي در صحن علني شوراي اسلامي در حالي برگزار شد که اين جلسه به دليل کسالت خانم عبدالهي نطق پيش از دستور نداشت.

جلسه با حضور مدير عامل شرکت توزيع برق گلستان در خصوص پاسخگويي به افزاش بهاي برق و قبوض مشترکان شهرستان گرگان آغاز شد اما به نظر مي‎رسيد که شوراي اسلامي شهر گرگان براي پيگيري بهتر بود از طريق نمايندگان مجلس اقدام مي‎کردند چرا که بخشي از مطالبات و گفته‎هاي اعضاي شوراي اسلامي شهر گرگان براي تغيير منطقه و تعرفه برق شهر گرگان نياز به قانون‎گذاري دارد.

عليرضا پزشکپور، عضو شوراي اسلامي شهر گرگان به اين نکته اشاره کرد که گرگان سرماي منطقه غرب و گرماي جنوب را در بعضي از روزهاي سال تجربه مي‎کند اما تعرفه‎هاي گاز و برق در اين شهر در تابستان با توجه به شرجي بودن هوا مطابق شهرهاي جنوبي نيست.

اعضاي شوراي اسلامي شهر گرگان علاوه بر طرح اين موضوع ضمن قدرداني از زحمات شرکت توزيع برق در شهر گرگان درخواست روشنايي بيشتر معابر، رفع نقاط تاريک، اهتمام بيشتر به تحويل کنتورهاي برق، جمع آوري ستون‎هاي برق بدون بلا استفاده در خيابانها را داشتند.

يکي از نکات جالب توجه نطق کوتاه خانم کدخداهي يکي از شهروندان گرگاني در صحن علني شوراي اسلامي شهرگرگان بود که با خواندن خبر 76 ميليارد مطالبه شرکت برق در شماره قبلي هفته نامه سرزمين جم ضمن تشکر از مدير عامل شرکت نيروي برق گلستان براي ارائه خدمات خوب در طي سال‎هاي گذشته در شهر گرگان گلايه‎هايي براي رسيدگي به رفع نقاط تاريک و انتقاداتي به برخي از قعطي‎هاي برق نيروهاي پيماني را بيان کرد.

در اين جلسه مدير عامل برق استان گلستان علي اکبر نصيري نسبت به موضوعات مطرح شده پاسخ داد و قول رسيدگي به مسائل مطرح شده در شوراي اسلامي شهر گرگان براي رفع تاريکي‎ها در برخي از نقاط که در اين جلسه اعلام شد را داد.

حضور کارگران روگذر و زير گذر شهرداري گرگان که يک سال و نيم حقوقشان معوق مانده بود موضوع ديگر جلسه شوراي اسلامي شهر گرگان را به خود اختصاص داد.

فروش زمين واگذار شده شهرداري به کارگران گويا کارگران روگذر و زيرگذر به مصوبه‏اي سال گذشته شورا که بر اساس آن قرار بود 500 ميليون تومان از بدهي کارگران پرداخته شود معترض بودند و اعتقاد داشتند تنها 15 ميليون تومان آن پرداخت شده است.

کارگران روگذر و زيرگذر در اين جلسه بيان کردند که مقرر بود شهرداري بابت بخشي از بدهي‎هاي خود زميني رابه آنها واگذار کند که گويا زمين واگذار شده قبلا در تصرف شخصي ديگر قرار گرفته بوده است.

مهران شريفي، يکي از نمايندگان کارگران در صحن علني شورا در جلسه گفت: نزديک به 100 کارگر روگذر و زير گذر در شهر گرگان نزديک به يک سال و نيم است که هيچ حقوقي از شهرداري دريافت نکردند.

وي با بيان اينکه بخشي از اين زمين به مبلغ 280 ميليون تومان آن به فروش رفته است، ابراز داشت: ما قرار داد بستيم و قرار شد اين ملک را ديوار بکشيم اما مشاور شهردار به ما اعتراض کرده و گفتند اين زمين به شخص به نام آقاي بهعبادي واگذار شده است.

نماينده کارگران روگذر و زير گذر در شهر گرگان با بيان اينکه بسياري از کارگران پول نان خريدن ندارند، ابراز داشت: ما نياز به زمين نداريم و حقوق‏ها و مطالبات خودمان را مي‏خواهيم و شهرداري اين زمين را از ما بگيرد و به جاي آن دستمزدهاي معوق ما را پرداخت کند.

 

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *