خانه / اخبار گلستان / پرواز ابدي پاراگلايدر سوار در ارتفاعات راميان

پرواز ابدي پاراگلايدر سوار در ارتفاعات راميان

d-5

 

رئيس هيئت ورزش‌هاي هوائي استان گلستان گفت: خلبان پاراگلايدر اهل استان خراسان رضوي در هنگام پرواز در ارتفاعات شهرستان راميان سقوط کرده و جان خود را از دست داد.

اميرعباس شفيعي اظهار داشت: محمد عابدي اهل استان خراسان رضوي از خلبانان باسابقه کشور بوده و بيش از 7 سال سابقه پرواز و داراي گواهينامه پيشرفته بوده و خلباني مستقل محسوب مي‌شود.

وي افزود: عابدي به عنوان خلباني مستقل محسوب مي‌شود و گواهينامه‌هاي معتبر آن را دارد و از ارتفاعات پاقلعه راميان اقدام به پرواز کرده و روي روستاي شش آب راميان سقوط مي‌کند.

رئيس هيئت ورزش‌هاي هوائي استان گلستان تصريح کرد: اين خلبان در هنگام اجراي مانور اسپيرال براي کاهش ارتفاع نتوانسته از مانور خارج شود و سقوط کرده است.

شفيعي افزود: براساس اظهارات شاهدان عيني اين خلبان در هنگام اجراي مانور هيچ عکس‌العملي براي خارج شدن از آن انجام نداده و احتمال آن وجود دارد که به علت فشار هوا روي خلبان، وي قبل از کاهش ارتفاع بي‌هوش شده و با زمين برخورد کرده است.

وي اظهار کرد: شرايط جوي در منطقه شهرستان راميان خوب و پايدار بوده و بيش از 100 تا 150 پرواز ديروز در آن منطقه انجام شده است.

رئيس هيئت ورزش‌هاي هوائي استان گلستان گفت: ارتفاعات استان گلستان در زوهاي پاياني هر هفته و تعطيلات ميزان خلبانان فراواني از استان هاي مختلف کشور است و ديروز نيز خلباناني از استان‌هاي تهران، اصفهان، مازندران و خراسان رضوي در استان گلستان پرواز کردند.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *