خانه / اخبار گلستان / هیچ موردی از بیماری آنفولانزای حاد پرندگان در گلستان مشاهده نشد

هیچ موردی از بیماری آنفولانزای حاد پرندگان در گلستان مشاهده نشد

معاون استاندار گلستان با بیان اینکه برای درمان هاری سالانه بیش از ۱۰ میلیارد تومان در استان هزینه می‌شود، گفت: هیچ موردی از بیماری آنفولانزای حاد پرندگان در گلستان مشاهده نشد.
به‌نقل از روابط‌عمومی استانداری گلستان، علی اصغر طهماسبی در چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با تأکید بر استفاده از ظرفیت نیروی انتظامی در این‌باره، اظهار داشت: اگر پزشکان و پرسنل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در امنیت کامل نباشند، در انجام وظیفه اصلی شان که همان درمان و نجات جان بیماران است، دچار کاستی خواهند شد.
رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در ادامه با اشاره به موضوعاتی مانند حیوان گزیدگی و بیماری هاری در استان گفت: برای درمان هاری سالانه بیش از 10 میلیارد تومان در استان هزینه می شود ضمن اینکه معتقدیم باید اقدامات پیشگیرانه در اولویت باشد و از ظرفیت صداوسیما، رسانه ها و حتی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی جهت اطلاع رسانی درست در راستای پیشگیری استفاده شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با بیان اینکه بسیاری از استان‌ها درگیر بیماری آنفولانزای حاد پرندگان هستند، بیان کرد: بالغ بر 1000 واحد مرغداری در استان گلستان فعالیت دارند که با تمهیدات صورت گرفته به‌ویژه کنترل و ایجاد قرنطینه طیور در ورودی استان، تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفولانزای حاد پرندگان در این واحدها گزارش نشده است.
طهماسبی اظهار کرد: در بحث ترمیم صندوق بیمه سلامت انتظار داریم تا با هماهنگی و تشریک مساعی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، این موضوع پیگیری و به سرانجام برسد.
رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گلستان با تأکید بر استفاده از ظرفیت خیران و گروه‌های مردم نهاد در حوزه سلامت اجتماعی و بیماران خاص گفت: قطعاً ما در این حوزه با نواقصی رو به رو هستیم که باید در همین کارگروه بررسی و مرتفع شود

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *