خانه / اخبار ویژه / نماینده ولی فقیه در گلستان : نگاه بانک ها و بویژه بانک مهر اقتصاد به کشور بر مبنای توسعه و پیشرفت باشد

نماینده ولی فقیه در گلستان : نگاه بانک ها و بویژه بانک مهر اقتصاد به کشور بر مبنای توسعه و پیشرفت باشد

مهراقتصاد ۲بمناسبت فرارسیدن هفته بانکداری اسلامی محمد سنچولی رئیس اداره امورشعب استان گلستان و رؤسای دوایر و شعب گرگان با آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان دیدار کردند .
به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد گلستان ؛ آیت الله نورمفیدی در این دیدار نقش بانک ها را در همه اقتصادهای دنیا مهم و حیاتی خواند و افزود: در زمان سابق بانک نبود اما امروز بانک ها جزو نهادهای اساسی جامعه بوده و کارکردهای مهم و متفاوتی دارند.
وی تصریح کرد: در بانکداری غربی مبنا سودآوری است و منافاتی هم با مبنایی که خودشان ترسیم کرده اند ندارد اما بانکداری در جامعه اسلامی باید سمت و سوی آن توسعه و پیشرفت کشور در همه زمینه ها اعم ازکشاورزی ، صنعت ، خدمات و گردشگری باشد .
امام جمعه گرگان بیان کرد: عقود و قراردادهایی که در بانکها بسته می شود، معمولا رعایت نمی شود و گاها می بینیم تسهیلاتی که پرداخت می شود در مسیر دیگری بکارگیری می شود که از لحاظ احکام الهی مورد اشکال بوده و عقد را باطل می کند .
آیت الله نورمفیدی در ادامه افزود: نگاه بانکها و مجموعه بانک مهر اقتصاد به اقتصادکشورباید توسعه ای باشد و همه باید دنبال گفتمان اقتصاد مقاومتی باشیم و این کار را از روستاها و خانه ها شروع کنیم و البته تشکیلاتی هم باشد که کار بازار یابی را انجام دهد تا وقتی محصولی تولید شد به فروش برسد و روی دست تولید کننده نماند.
نماینده ولی فقیه در گلستان همچنین از مجموعه بانک مهر اقتصاد استان گلستان که از پروژه ساخت ویتامین E در شهرک صنعتی آق قلا وحمایت از رونق تولید داخلی کرده تشکر کرد و گفت: این کار خیلی خوبی بود و باید ادامه پیدا کند.
در ادامه این دیدار رئیس اداره امور شعب استان گلستان- با ارائه گزارشی از خدمات ، فعالیت ها و تسهیلات بانک مهر اقتصاد به تشریح اقدامات بانک در زمینه اجرای بانکداری بدون ربا پرداخت و افزود: حرکت بسوی تحقق بانکداری اسلامی مهم ترین هدف این بانک است.
وی گفت :این مجموعه نخستین بانکی است که با تاسیس اداره بانکداری اسلامی و تشکیل کمیه فقهی و استفاده از رهنمودهای علما و صاحب نظران این حوزه تمامی قراردادها و دستورالعمل های خود را به لحاظ شرعی مورد نظارت و بازنگری قرار داده است.

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *