خانه / اخبار اجتماعی / نماینده ولی فقیه در هلال احمر گلستان: هدف هلال احمر خدمت به بشریت و انسانیت است

نماینده ولی فقیه در هلال احمر گلستان: هدف هلال احمر خدمت به بشریت و انسانیت است

نماینده نهاد ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: علما و فضلا در قالب کانون طلاب هلال احمر می توانند برای جهت دهی و ساماندهی کارها خیریه نقش داشته باشند.
حجت الاسلام محمد علی رحیمی رخشان اظهار کرد: هدف هلال احمر خدمت به خلق، بشریت و انسانیت است و کمک به محرومین خدمت رسانی بی منت به مردم و محرومیت زدایی است.
وی افزود: هدف دیگر هلال احمر ترویج فرهنگ تلاش در جهت بینش های اعتقادی، اخلاقی، تبلیغی، سیاسی و دستورات مقام معظم رهبری است.
رحیمی رخشان با اشاره به فعالیت کانون طلاب و علماء جمعیت هلال احمر، گفت: حضور طلبه ها و آقایان علماء و فضلا می توانند از راه هلال احمر خدمت به مردم را ساماندهی کنند و به این وسیله برای جهت دهی و ساماندهی کارها خیریه نقش داشته باشند به طوری که کانون طلاب در مواقع سوانح مانند زلزله و سیل و غیره به مناطق آسیب دیده اعزام شوند و جهت اقامه نماز و پاسخ گویی به مسائل شرعی و احکام شرعی امداد و نجات اعزام خواهند شد.
وی ادامه داد: حضور علمای اعلام و فضلا برای تسکین آلام رنج دیدگان موجب روحیه آسیب دیدگان و التیام بخش دردهایشان خواهند بود.
نماینده نهاد ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گلستان بیان کرد: همان طوری که خانه داوطلبان را در عمق روستاهای در اختیار داریم طرح خادم را پیش می بریم.
رحیمی رخشان با اشاره به اینکه سرمایه اصلی هلال احمر جوانان داوطلب هستند، اظهارکرد: با کمک جوانان داوطلب می توان بسیاری از چالشها را برطرف کرد. طلاب هم می توانند زمینه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دینی با جمعیت هلال احمر همکاری داشته باشند. طلاب می توانند در قالب اردوهای فرهنگی،آموزهای دینی و علمی را به جوانان هلال احمر ارائه دهند.
وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی جمعیت هلال احمر امداد رسانی به حوادث و سوانح در کوهستان ها، جاده ها، مناطق دریایی و بلایای طبیعی است، تصریح کرد: البته افراد آسیب دیده به حمایت روانی و روحی نیازمند هستند که در این زمینه می توان از نیروهای داوطلب طلبه های حوزهای علمیه در کانون طلاب هلال احمر استفاده کرد.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *