خانه / اخبار گلستان / نسخه پیچیده علوم پزشکی در مسیر ساخت بیمارستان 1000 تختخوابی گرگان

نسخه پیچیده علوم پزشکی در مسیر ساخت بیمارستان 1000 تختخوابی گرگان

photo_2016-12-10_11-39-53

 

خبرنگار داود خاندوزی،  24 دیماه سال 1393 در نشست خبری مجمع خیرین سلامت از اعطای مجوز ساخت بیمارستان یک هزار تخت‎خوابی شهرستان گرگان توسط حجت‌الاسلام محمد قاسم لیوانی بیان شد و از این تاریخ تقریبا دو سال است می‎گذرد اما گویا مجوزات ساخت در پیچ و خم‎های بروکراسی اداری مسیر دیگری را پیدا کرده و تصمیمات برای ساخت این بیمارستان به گونه‎ای دیگر رقم خورده است.

در حالی که خبر مجوزات ساخت از سوی رسانه‎ها و نشریات و مطبوعات استان گلستان از این حکایت داشت که بیمارستان یک هزار تخت خوابی در شهر جلین قرار است بنا شود در این روزها دکتر تقی ریاحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان علم کردن تابلو ساخت بیمارستان یک هزار تختخوابی را در ابتدای شهر جلین غیر قانونی دانست.

 

photo_2016-12-10_11-39-46

ریاحی :قولی برای ساخت بیمارستان یک هزار تخت‎خوابی در جلین داده نشده است

علی‎رغم اینکه اسناد و صورتجلسات ساخت بیمارستان یک هزار تختخوابی از سوی رسانه‎ها و خبرگزاری‎ها منتشر شده بود و حتی در طی یک نامه‎ای معاونت درمان وقت دانشگاه دکتر سید علی آقاپور به مورخ 3 /5/ 1391 پای آن را امضا کرده بود رئیس دانشگاه علوم پزشکی تاییدیه ساخت بیمارستان توسط علوم پزشکی و یا روسای سابق این دانشگاه را منکر شد و حتی گفت زمینی از سوی اهالی جلین به مجمع خیرین واگذار نشده و واگذاری زمین صحت ندارد.

ریاحی بیان داشت: در سه تا چهار سال گذشته زمینی از سوی مردم جلین به دانشگاه علوم پزشکی واگذار نشده و ما نیز تعهدی برای سخت و ساز بیمارستان در این شهر نداده‎ایم.

وی با بیان اینکه تمرکز ما در حوزه سلامت به شهرک سلامت است و واگذاری این زمین به صورت غیررسمی بوده، یادآور شد:در راستای شهرک سلامت زمینی به مساحت 55 هکتار خارج از مولفه‎های اجتماعی و قشری، سیاسی در شمال شهر گرگان و خارج از بافت تحویل شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی  افزود: خیران سلامت برنامه‎ای دارد و نیاز است که زمین به مجمع خیرین اهدا شود و دانشگاه علوم پزشکی نسبت به آن وقف و براساس نیت واقف عمل کند.photo_2016-12-10_11-39-59

ریاحی ادامه داد: پس از امکان‌سنجی در نهایت مقام رسمی و وزارت نسبت به سرمایه‎گذاری پروژه تصمیم‎گیری می‎کند و در اجرای یک پروژه یک دانشگاه، فرماندار و یا نماینده مجلس تصمیم‎گیری نمی‎کند.

photo_2016-12-10_11-39-37

اما خداداد ایزد، رئیس شورای اسلامی شهر جلین  با حضور در دفتر هفته‎ نامه سرزمین جم به گونه‎ای دیگر اظهار نظر می‎کند، این عضو هیات امنای پیگیری تهیه زمین بیمارستان 1000 تختخوابی گرگان در گفت‎گو با سرزمین جم می‎گوید از نظر سطح بندی یک تخت بیمارستانی هم به شهر جلین تعلق نمی‎گیرد و این بیمارستان و زمین اهدایی برای مردم شهرستان گرگان است.

 

نیت واقفان برای ساخت بیمارستان در شهر جلین است

وی تصریح کرد: کسانی که این زمین را وقف کردند برای ساخت بیمارستان بوده و ما تحت این عنوان هیئت امنا برای ساخت بیمارستان یک هزار تخت خوابی تشکیل دادیم.

رئیس شورای اسلامی شهر جلین ادامه داد: اینکه در این منطقه بیمارستان احداث شود خواست دانشگاه بوده و شورای شهر جلین در جهت این خواسته همکاری و پیگیری نموده است.

ایزد در خصوص بیانات رئیس دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر اینکه زمینی به دانشگاه و یا مجمع خیرین واگذار نشده است، گفت: دکتر ریاحی شخصا از این زمین دیدار کردند و همچنین اعضای متشکل از نماینده فرماندار و نمایندگان دانشگاه و حتی آنها نقشه‎ای برای ساخت این بیمارستان به ما دادند و گفتند به این شکل عمل شود و بر اساس آن ما نیز به خرید و یا معاوضه زمین برای تحقق نقشه بیمارستان اقدام کردیم.

وی افزود: بعد از این مکاتبات و عدم پاسخ از سوی دانشگاه علوم پزشکی به همراه هیئت امنان در دیدارهای حضوری با رئیس دانشگاه داشتم اما در این دیدار وی خواستار احداث دانشکده دندانپزشکی و داروسازی در این زمین شد اما با توجه به نیت واقفان و نظر سنجی در هیئت امنا این امر مورد پذیرش قرار نگرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان خاطرنشان کرد: در طی سال‎های گذشته با توجه به اینکه بیمارستان‎های در منطقه غرب گرگان ساخته شده بود مسئولان وقت به دنبال این بودند دو بیمارستان 500 تخت خوابی در شرق گرگان بسازند وزمین‎های مختلفی را برای ساخت این بیمارستان‎ها دیده بودند.

ایزد با بیان اینکه بنا به پیشنهاد و درخواست فرمانداری از مردم جلین درخواست کردند که این بیمارستان در شهر جلین ساخته شود، افزود: بر اساس این درخواست هیئت امنایی برای ساخت بیمارستان در شهر جلین شکل گرفت.

وی در خصوص غیر قانونی‎خواندن تابلو بیمارستان یک هزار تختخوابی گرگان در ابتدای شهر جلین گفت: در گذشته نیز چنین تابلو‎ای برای یکی از بیمارستان‎ها در منطقه‎ای دیگر نصب شده بود.

ایزاد افزود: در تاریخ 91/11/29 نیز نامه ای از جانب دکتر محمد اشعاری معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی جهت بررسی و بازدید فنی از زمین جلین داده می شود که رو نوشت آن برای شورای شهر جلین ارسال شده است.

حال با حضور وزیر بهداشت در استان گلستان باید به انتظار نشست که مطالبات و درخواست‎های مردمان شهر جلین که با نیت و اخلاص دست به اهدای زمین برای بیمارستان کرده بودند نادیده گرفته می‎شود و کلنگ احداث این بیمارستان در زمینی که به عنوان شهرک سلامت در جاده آق‎قلا در نظر گرفته شده به زمین خواهد خورد یا خیر

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *