خانه / اخبار اجتماعی / نخستین کنگره آزمایشگاه پزشکی کشور در گرگان آغاز شد

نخستین کنگره آزمایشگاه پزشکی کشور در گرگان آغاز شد

نخستین کنگره آزمایشگاه پزشکی با موضوع آزمایشگاه و بیماری‌های قلب و عروق از امروز در گرگان آغاز شد.
نخستین کنگره آزمایشگاه پزشکی هیرکانیا با موضوع آزمایشگاه و بیماریهای قلب و عروق از امروز با حضور پزشکان و متخصصان و مسئولان استانی و ملی در دانشکده پزشکی گرگان آغاز به کار کرد.
حمید رضا جوشقانی دبیر علمی کنگره آزمایشگاه پزشکی گفت: به دبیرخانه این کنگره 2 روزه، 117 مقاله ارسال شده که در قالب سخنرانی و پوستر به شرکت کنندگان در کنگره ارائه می‌شود.
وی افزود: بیماری‌های قلبی عروقی علل اصلی مرگ و میر در سطح جهان است. به صورتی که در سال 2008، 30 درصد مرگ و میر جهانی در اثر این بیماری بوده و برآورد می‌شود که تا سال 2030، این میزان به بیش از 23 میلیون نفر در سال برسد.
دبیر علمی کنگره آزمایشگاه پزشکی گفت: براساس گزارش رئیس انجمن آترواسکلروز ایران، ٢٦ درصد جمعیت ایران به علت بیماری‌های عروق قلب جان خود را از دست می‌دهند.
محمدرضا هنرور معاون فناوری و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان نیز گفت: 43 درصد از مرگ و میرها در کشور ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است.
محمد وُجگانی رئیس جامعه علمی آزمایشگاهیان کشور هم در این کنگره با اعلام اینکه بیش از 5500 آزمایشگاه در کشور فعالیت دارد گفت : 70 درصد از بار تشخیص پزشکی بر عهده آزمایشگاه ها است .
وی اظهار کرد: نخستین کنگره آزمایشگاه پزشکی هیرکانیا که قرار است هر سال با موضوعات مختلف پزشکی در استان گلستان برگزار شود، فردا به کار خود پایان خواهد داد.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *