خانه / اخبار اجتماعی / معاون میراث فرهنگی گلستان: کالبد ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان حفظ می شود

معاون میراث فرهنگی گلستان: کالبد ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان حفظ می شود

معاون میراث فرهنگی اداره کل ميراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اشاره به سازمان مرکزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در فهرست آثار ملی کشور، گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، در حفاظت کالبد این اثر نقش داشته باشیم
جاوید ایمانیان در آیین رونمایی ثبت پلاک سازمان مرکزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار کرد: اثری که دارای کاربرد معماری با ارزش باشد یا رویداد فرهنگی- تاریخی در آن رخ داده باشد و یا گونه خاصی از یک دوره تاریخی را مطرح کند، کاندید ثبت در فهرست آثار ملی کشور می شود.
وی با بیان اینکه در معماری گرگان یا استرآباد قدیم، بناهای تاریخی عصر قاجار و پهلوی جای گرفته اند، افزود: ساختمان هایی مربوط به دهه 30، 40 و 50 عصر پهلوی در گرگان وجود دارند که دارای ویژگی های خاصی هستند. برخی از این بناها علاوه بر اینکه دارای یک کالبد معماری ارزشمند است، بیان کننده رویداد های فرهنگی- تاریخی است.
ایمانیان بیان کرد: جلساتی را با رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان داشتیم تا کالبد معماری ساختمان سازمان مرکزی این دانشگاه را حفظ کنیم. در این راستا پرونده ثبت ملی آماده شد و در شورای ثبت استان تایید و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارسال شد.
وی ادامه داد: در نهایت این بنا در تاریخ 22 خرداد سال 95 به شماره 31516 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

حتما ببینید

لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند گلستانی توزیع شد

سرپرست کمیته امداد استان گلستان گفت: همزمان با فرارسیدن مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *