خانه / اخبار گلستان / معاون عمرانی استاندار : اعتراض مردم آزادشهر به محل دپوی زباله ، به حق است

معاون عمرانی استاندار : اعتراض مردم آزادشهر به محل دپوی زباله ، به حق است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان اعتراض مردم شهرستان آزادشهر به محل دپوی زباله شرق گلستان در این منطقه را به حق دانست.
میرمحمد غراوی در مراسم افتتاح متمرکز پروژه های شهرستان آزادشهر اظهار داشت: اعتراض مردم به جانمایی سایت دپوی زباله در منطقه آزادشهر به حق بوده و در تلاشیم برای رفع نگرانی های بهداشتی و زیست محیطی این مسئله، راهکار مناسب اندیشیده شود.
به گزارش ایرنا معاون عمرانی استانداری گلستان افزود: دو نقطه در استان برای جمع آوری زباله به عنوان پایلوت در نظر گرفته شده است، نقطه اول آق قلا می باشد که با نصب دستگاه، تولید کمپوست نیز در آن انجام می شود و شهرستان آزادشهر نقطه دوم است که قرار بر نصب این دستگاه بوده و گویا در حال حاضر با مشکلاتی همراه شده است.
غراوی افزود: چنانچه با مطالعه بیشتر مشخص شود که محل دپوی زباله در حومه آزادشهر، خطرات زیست محیطی و بهداشتی دربردارد، مسئولانی که جانمایی این مکان را صلاح دیده‌اند باید پاسخگوی اشتباه خود و هدررفت هزینه هایی که صورت گرفته باشند.
وی با اشاره به سیل به عنوان یکی دیگر از مخاطرات طبیعی تهدید کننده در شهرستان آزادشهر گفت: سیلاب ها به عنوان عامل تهدید کننده در شهرستان آزادشهر محسوب می شوند و باید فعالیت های موثر برای رفع مخاطرات آن انجام شود.
وی دیواره سازی رودخانه های منطقه هستند و جلوگیری از ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه ها از سوی آب منطقه ای را ازجمله این اقدامات ذکر کرد و گفت: با وقوع سیلاب ها هم اینگونه سازه ها تخریب شده و هم باعث طغیان بیشتر آب می شوند.
وی با اشاره به مسئولیت شهرداران در این زمینه گفت: شهرداری می بایست با دقت در ساخت و سازها و جلوگیری از نفوذ برخی افراد که به دنبال سود خود می باشند، برخورد قاطع در این زمینه داشته باشند
معاون عمرانی استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در همین راستا نیز طبق ماده 55 قانون شهرداری ها، شهرداران موظفند از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه ها جلوگیری نمایند و در بیرون از منطقه شهری نیز این مسئولیت بر عهده آب منطقه‌ای می‌باشد.

حتما ببینید

تولید میگو در استان گلستان ۶۰ درصد افزایش یافت

معاون ‌‌اداره‌کل شیلات استان گلستان گفت: تولید میگو در استان گلستان در سال گذشته ۱۶۹۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *