خانه / اخبار گلستان / معاون رئیس جمهور در گرگان خبر داد: تدوین سند توسعه زن و خانواده

معاون رئیس جمهور در گرگان خبر داد: تدوین سند توسعه زن و خانواده

مهین نورافروز/ خبرنگارمعاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 50 درصد زنان گلستانی دارای تحصیلات عالیه هستند، گفت: برخلاف تعداد تحصیلکرده‌ها، زنان بازار کار مساوی با مردان ندارند و همچنان در این زمینه عقب‌تر از آنها هستند.
معصومه ابتکار دردیدار با نماینده ولی فقیه در گرگان با اشاره به امضاء تفاهم‌نامه همکاری استاندار گلستان و معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: تفاهم‌نامه اجرای سند توسعه زن و خانواده استان به منظور جبران همین عقب ماندگی و برقراری تعادل در این زمینه، منعقد و در دستور کار قرار گرفته است.
مشاور رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرائی موظفند براساس تکالیف ماده 101 و 102 قانون برنامه ششم و وظایف محول شده به برنامه‌های حوزه زنان و خانواده و توانمند سازی آنان به این مقوله ورود پیدا کنند.
وی با بیان اینکه تمرکز نهاد ریاست جمهوری بر ارتقای سطح کیفی خانواده‌ها است، اظهار کرد: این نهاد در برنامه‌های جدید خود با رویکردی متفاوت‌تر از گذشته سعی دارد با افزایش آموزش‌های جدید به زنان، مهارت‌های زندگی را در آنان تقویت کرده و به حفظ بنیان خانواده‌ها و کاهش آسیب‌ها در این حوزه بپردازد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: در نظر داریم تا در برنامه‌ای جدید مدیران کل استانداری‌ها را به لحاظ بودجه‌ای تقویت کنیم.
ابتکار یاد آور شد: در حال حاضر در بسیاری از مسائل حوزه زنان چالش‌هایی وجود دارد که تنها باارائهراهکارمناسبوبستهسیاستیصحیحمی‌توانازآنخارجشد.
وی مطالبه‌گری را حق زنان دانست و تاکید کرد: دولت دوازدهم نگاه ویژه‌ای به حوزه زنان و خانواده دارد.
معصومه ابتکار حضور زنان در عرصه‌های مختلف از جمله اقتصادی را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب عنوان کرد و اظهار کرد: امروز زنان بخش بزرگی از اقتصاد خانواده‌ها را در کنار تربیت فرزندان و همسرداری برعهده دارند و می‌طلبد تا از آنان حمایت‌های ویژه‌ای صورت گیرد.
وی افزود: درحال حاضر تعداد زیادی از زنان با ایجاد مشاغل خانگی کارآفرینی‌های زیادی ایجاد کرده‌اند و بخش زیادی از اقتصاد خانواده را به دوش می‌کشند.
ابتکار یکی از مشکلات زنان در این حوزه را فقدان بازارهای فروش عنوان کرد و گفت: چنانچه از دستاوردهای این زنان در بخش‌های مختلف حمایت شود و بازار فروش آنها ثابت باشد، بی شک نقش بسزائی در کاهش بیکاری‌ این قشر خواهد داشت.
وی افزود: اشتغال در حوزه صنایع دستی و دیگر صنایع روستایی، برای زنان روستایی یکی از طرح‌هایی است که به دنبال کسب اعتبار برای آن هستیم و امید داریم تا بتوانیم بخشی از مبلغ یک و نیم میلیارد دلاری که برای این حوزه در نظر گرفته می‌شود را به اشتغال زنان روستایی اختصاص دهیم.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *