خانه / اخبار اجتماعی / معاون درمان تامین اجتماعی گلستان: گلستان نیاز به بیش از ۳ هزار تخت بیمارستانی دارد

معاون درمان تامین اجتماعی گلستان: گلستان نیاز به بیش از ۳ هزار تخت بیمارستانی دارد

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی استان گلستان گفت: استان گلستان به بیش از ۳ هزار تخت برای رسیدن به میانگین کشوری نیاز دارد
احمد نصرتی عصر امروز در مراسم تجلیل از پزشکان و داروسازان تامین اجتماعی استان گلستان اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی در 3 حوزه بیمه، درمان و سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند که در بخش درمان به بیش از 3 هزار تخت برای رسیدن به میانگین کشوری نیاز داریم.
وی تاکید کرد: در استان گلستان از ابتدای انقلاب تا کنون 8 طرح اجرایی شد که در مدت کوتاهی ما توانستیم 11 طرح را در استان گلستان اجرایی کنیم یا در مرحله اجرا قرار دارد.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی استان گلستان تصریح کرد: 2 بیمارستان تخصصی، چند کلینیک تخصصی و درمانگاه از مهم‌ترین این طرح‌هاست که در گنبدکاووس و حکیم جرجانی گرگان 2 بیمارستان تخصصی داریم و در آزادشهر، مینودشت، رامیان، علی‌آباد، کلینیک امام خمینی(ره) گرگان هم کلینیک و درمانگاه داریم که به بهره‌برداری رسیده‌اند.
نصرتی خاطرنشان کرد: درمانگاه شهرستان‌های کلاله، آزادشهر و بندرگز هم در حال انجام مراحل کاری است و برای همه این طرح‌ها بیش از 160 میلیارد تومان هزینه شده است.
وی تاکید کرد: برای هر 100 تخت 60 میلیارد تومان بودجه نیاز است که با توجه به نیاز 3 هزارتختی این بودجه زیادی را می‌طلبد که 350 میلیارد تومان بودجه جدید نیاز دارند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی استان گلستان با اشاره به اینکه بیش از 40 درصد مردم استان گلستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند افزود: در استان گلستان بیش از 743 هزار نفر زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.
وی با اشاره به سرانه تخت بستری در استان افزود: سرانه تخت بستری در گلستان 4805 تخت است که ما 2 هزار تخت داریم و برای 2 هزارتخت باقیمانده نیز به ازای هر تخت 2 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که با تامین این اعتبار برای 12هزار نفر مستقیم و برای 45 هزار نفر غیرمستقیم شغل ایجاد می‌شود که می‌تواند 400 میلیارد تومان اعتبارات استان را افزایش ‌دهد.

حتما ببینید

انعکاس خبر در رسانه‌های استان نتیجه داد؛ پرونده کمیسیون پزشکی طاها مولانا تأیید شد

معاون توانبخشی بهزیستی استان گلستان از تأیید پرونده کمیسیون پزشکی»طاها مولانا» کودک4 ساله مبتلا به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *