خانه / اخبار اجتماعی / معاون توانبخشی بهزیستی استان گلستان: طرح پایلوت دوستدار سالمند در گرگان اجرا می شود

معاون توانبخشی بهزیستی استان گلستان: طرح پایلوت دوستدار سالمند در گرگان اجرا می شود

 

به گزارش سرزمین جم، کمال سلمانی در گفتگو با خبرنگاران با بیان این خبر اظهار داشت: حدود ۴ هزار سالمند تحت پوشش بهزیستی در استان گلستان هستد که از این میزان بیش از ۲۰۰ نفر در مراکز شبانه روزی،حدود ۷۰۰ نفر در ۱۱ مرکز روزانه و حدود ۳۰۰ نفر در تیم سیار و مراقبین در منزل در خانه ها خدمات ارائه می شود.
وی تصریح کرد: بقیه سالمندان نیز به لحاظ خدمات توانبخشی از قبیل سمعک، واکر و ویلچر ، کمک هزینه نگهداری سالمند و مستمری از خدمات بهزیستی استفاده می کنند.
معاون توانبخشی بهزیستی استان گلستان یادآور شد: در حال حاضر ۱۳۷ هزار سالمند در استان وجود دارد که از دستگاه های حمایت از قبیل بهزیستی، کمیته امداد و صندوق بازنشستگی و مرکز بهداشت و درمان خدمات دریافت می کنند.
سلمانی تاکید کرد: امکانات درمانی، ایاب و ذهاب، نامناسب بودن مبلمان شهری، گسستگی بین نسلی از مهمترین دغدغه های سالمندان است.
وی افزود: یکی از برنامه های در دست اقدام بهزیستی در شهرستان های آق قلا، بندر ترکمن و گمیشان با همکاری مرکز بهداشت و کمیته امداد اجرای برنامه طرح غربالگری و توانمند سازی بیش از ۹ هزار سالمند است.
معاون توانبخشی بهزیستی استان گلستان افزود: در این طرح ابتدا فرم های بررسی مشکلات و نیازهای سالمندان توسط تسهیلگران و بهورزان بررسی و با توجه به آن آموزش های مرتبط توسط دستگاه های مجری ارائه می شود.
سلمانی افزود: در زیر مجموعه شورای سالمندی استان و شهرستان گرگان پیگیر پایلوت شدن شهر گرگان به عنوان شهر دوست دار سالمند در استان هستیم که در راستای اجرایی شدن این طرح مناسب سازی مبلمان شهری، مسکن و سایر مشکلات و نیازهای سالمندان در شهر گرگان توسط دستگاه های متولی بررسی می شود.

حتما ببینید

انعکاس خبر در رسانه‌های استان نتیجه داد؛ پرونده کمیسیون پزشکی طاها مولانا تأیید شد

معاون توانبخشی بهزیستی استان گلستان از تأیید پرونده کمیسیون پزشکی»طاها مولانا» کودک4 ساله مبتلا به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *