خانه / اخبار گلستان / معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي: بيشترين تماس به اورژانس اجتماعي مربوط به کودک آزاري است

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي: بيشترين تماس به اورژانس اجتماعي مربوط به کودک آزاري است

به گزارش سرزمين جم، حبيب ا… مسعودي در نشست خبري با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار داشت: 71 درصد فوت همسر، 11 درصد طلاق و به همين ميزان همسران معلول و يا زنداني باعث شکل‎گيري زنان سرپرست خانوار مي‎شود.

وي با بيان اينکه بانوان بازمانده از ازدواج  5درصد زنان سرپرست خانوار را تشکيل مي‎دهند، افزود: مراکز پذيرش دختران فراي از خانه در سال گذشته يک هزار و 600 نفر را پذيرش کردند و 90 درصد با مشاوره‎ها به دامان خانواده‎هاشان برگشتند.

فريد با بيان اينکه اعتبارات از سال 1390 تا 1394 در حوزه کودکان کار 100 درصد رشد داشته است، تاکيد کرد:  31 مرکز شبانه‎روزي براي نگهداري کودکان بي‎سرپرست و بد سرپرست در کشور داريم.

وي ادامه داد: 39 مرکز روزانه نيز در کشور براي نگهداري بچه‎هاي بي‎سرپرست و بدسرپرست وجود دارد  که 6 هزار کودک را در اين مراکز پذيرش کرديم و امسال با توجه به گسترش مراکز پيش‎بيني مي‎شود که 10 هزار کودک را ساماندهي کنيم.

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي به اعتبارات غذاهاي گرم مهدها اشاره کرد و بيان داشت: اعتبارات غذاي گرم براي مهدها در هشت سال قبل 2 ميليارد تومان بوده و امسال به 50 ميليارد تومان رسيده است.

فريد بيان داشت: 600 هزار تماس به مراکز آسيب‎هاي اجتماعي ما صورت گرفته که 160 هزار مورد آن مرتبط با عملکرد مراکز اورژانس اجتماعي بوده است.

وي با بيان اينکه 197 مرکز اورژانس آسيب‎هاي اجتماعي در کشور داريم، بيان داشت: بيشترين تماس‎ها به مراکز اورژانس اجتماعي مرتبط با کودک آزاري بوده است.

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي بيان داشت: 17 هزار مهد کودک در کشور وجود دارد که 8 هزار و 500 مورد آن روستايي و حاشيه نشين هستند.

 

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *