خانه / اخبار اجتماعی / معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان : برگزاری مانور تخصصی جستجو و نجات شهری با رویکرد زلزله در گرگان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان : برگزاری مانور تخصصی جستجو و نجات شهری با رویکرد زلزله در گرگان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان گفت: به منظور بازآموزی و توان‌افزایی نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر گلستان مانور جستجو و نجات شهری با رویکرد زلزله در گرگان برگزار شد.
علیرضا صیاد تصریح کرد: این مانور با رویکردی کشوری و با توجه به حوادث اخیر در غرب کشور با اهداف یاد شده برگزار شد که سرعت عمل و نحوه حضور و امدادرسانی تیم‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی افزود: در این مانور 10 تیم عملیاتی آقایان و بانوان متشکل از تیم‌های ویژه و واکنش سریع معیت هلال احمر، راهور، اورژانس و نیروی انتظامی حضور داشتند.
صیاد اظهار کرد: جمعیت هلال احمر گلستان اجرای آموزش‌های عمومی را مورد توجه قرار داده و در راستای سیاست‌های کارگروه امداد و نجات حرکت کرده و خوشبختانه تعامل بین دستگاهی برای موضوع امداد و نجات به خوبی در استان گلستان برقرار است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان گفت: استان گلستان استانی حادثه‌خیز است که بر روی یکی از گسل‌های فعال قرا دارد و تنها در 6 ماه پایانی سال گذشته 90 پس‌لرزه را تجربه کردیم.
وی افزد: با توجه به این موضوع توجه به امر آموزش بسیار مهم است و جمعیت هلال احمر گلستان به عنوان یک عضو کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی مکاتبات خود را با دستگاه‌های اجرایی داشته و کار آموزش را به صورت جدی پیگیری می‌کند.

حتما ببینید

لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند گلستانی توزیع شد

سرپرست کمیته امداد استان گلستان گفت: همزمان با فرارسیدن مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *