خانه / اخبار ویژه / مصاحبه اختصاصی با هنرمند خوش آتیه گلستانی؛ خواننده شدن آرزوی کودکی من بود/ گروه موسیقی مهرگان بیشترین میزان اجرا را در گلستان دارد

مصاحبه اختصاصی با هنرمند خوش آتیه گلستانی؛ خواننده شدن آرزوی کودکی من بود/ گروه موسیقی مهرگان بیشترین میزان اجرا را در گلستان دارد

به گزارش سرزمین جم، موسیقی اصیل ایرانی یکی از قدیمی ترین میراث ارزشمند فرهنگی و هنری کشورمان می باشد.
در کشور علاقمندان زیادی به موسیقی وجود دارد و این امر منجر شده که بسیاری از افراد در این حوزه فعالیت کنند.
متاسفانه ضعف های فرهنگی و عدم تبلیغات کافی از رسانه ها و مراکز اشاعه موسیقی برای شناساندن هرچه بیشتر این هنر اصیل ایرانی موجب وارد شدن لطمه به بدنه موسیقی کشورمان شده است.
از آنجایی که هنر می تواند معرف فرهنگ یک جامعه باشد و جایگاه موسیقی در بین مردم پر رنگ می باشدبا دو تن از هنرمندان خوش آتیه استان گلستان که از سال ۱۳۸۸ به شکل حرفه ای و با تاسیس گروه موسیقی مهرگان همکاری خود را در استان گلستان آغاز کرده اند گفتگو کرده ایم.
ادیب بهرام زاده، سرپرست و خواننده گروه هنری مهرگان با حضور در هفته نامه سرزمین جم به خبرنگار این هفته نامه گفت: گروه موسیقی مهرگان در سال ۱۳۸۸ در انجمن موسیقی استان به ثبت رسیده و زیر نظر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کند.
وی تصریح کرد: این گروه موسیقی اجراهای زیادی را در سطح استان داشته است.ازجمله این اجراها حضور در چهار دوره جشنواره بین المللی اقوام ایران زمین، جشنواره فجر و جشنواره جوان،اجراهای متعددی در همایش ها،افتتاحیه ها،سمینار ها، اجراهای دانشگاهی و برگزاری کنسرت های خصوصی متعدد بوده است.
این هنرمند جوان استان گلستان ادامه داد: خوشبختانه فعالیت این گروه موسیقی در استان مورد توجه صدا و سیما استان قرار گرفته و دو اثر این گروه هنری با آهنگسازی مازیار باقری مفیدی نوازنده تار و سه تار این گروه با نام های ” میهن من” و “درد عشق” از این مرکز پخش می شود.
بهرام زاده ادامه داد: بنده از سال ۱۳۸۷ به شکل جدی فعالیتم را آغاز کردم و برای فراگیری آواز ایرانی در گرگان به شاگردی استاد داریوش کاظمی و در تهران به شاگردی محسن کرامتی رفتم و از راهنمایی های این بزرگواران بهره ها بردم.
وی گفت: با وجود اینکه من تحصیلاتم را در رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گذراندم ولی از همان دوران دانشجویی فعالیت هنری خود را به جد دنبال کردم.
وی افزود: ارتباط و فعالیت هنری من با نوازنده گروه آقای مازیار باقری مفیدی به سال ۱۳۸۵ بر می گردد که در آن زمان در مسابقات ساز و آواز دانش آموزی توانستیم در استان کسب رتبه داشته باشیم و طی اردویی دانش آموزی این آشنایی و رفاقت شکل گرفت و تا به امروز در قالب کار گروهی ادامه دارد.
سرپرست گروه موسیقی مهرگان گفت: باید به گروه های موسیقی استان گلستان توجه بیشتری شود و نیاز است سایتی طراحی و راه اندازی شود تا گروه های موسیقی بومی و محلی معرفی شوند.
این هنرمند گلستانی با بیان اینکه نیاز است با برگزاری جشنواره های درون استانی از گروه های موسیقی استان حمایت بیشتری شود، افزود: در سال گذشته از سوی انجمن موسیقی با ۱۷۵ اجرا در طول یکسال توانستیم رتبه نخست اجراهای صحنه ای در استان را کسب کنیم و امید داریم امسال نیز با توجه به ۲۲۰ اجرایی ک تاکنون داشته ایم این عنوان را برای دومین بار بدست بیاوریم.
بهرام زاده خاطرنشان کرد: رونق موسیقی در استان با توجه ب امکانات کم بسیار خوب است و در زمینه آموزش و اجراهای صحنه ای در ژانر های مختلف موسیقایی نسبت به استان های همجوار پیشگام هستیم.
وی تاکید کرد: از گروه های بومی و محلی باید در اجراهای صحنه ای حمایت بیشتری شود چون مسلما گروه های استان از نظر توانایی های مالی و تبلیغاتی نمی توانند با گروه های غیر بومی و تهرانی و مشهور رقابت داشته باشند.

مازیار باقر مفیدی،آهنگساز،نوازنده تار و سه تار و از شاگردان زنده یاد استاد فقید محمدرضا لطفی در گفتگو با خبرنگار هفته نامه سرزمین جم اظهار داشت: با توجه به اینکه پدرم به موسیقی ایرانی علاقه داشت پا به عرصه موسیقی گذاشتم و از سال ۱۳۸۰ در انجمن موسیقی دوره های آموزشی خودم را آغاز کردم.
وی تصریح کرد: در ابتدا نزد استاد منوچهر دانش مراحل مقدماتی ساز سه تار را گذراندم سپس مدتی نزد استاد محمدرضا اسکندری مشق تار کردم و با قبولی در رشته حقوق در دانشگاه آزاد تهران به شاگردی در محضر استاد بزرگ محمدرضا لطفی مفتخر گردیدم و نکاتی ارزشمند از ایشان در این راه فراگرفتم.
باقری مفیدی ادامه داد: در حال حاضر مشغول تدریس ، اجرا و آهنگسازی روی اشعاری از شاعران ایرانی نظیر حافظ و مولوی و برخی دلنوشته های خود می باشم که به زودی با همکاری گروه مهرگان ضبط و آماده ارائه برای علاقمندان می شوند.

حتما ببینید

مدیر عامل آب منطقه ای گلستان: سفره های زیر زمینی گلستان کاهش چشمگیری داشته است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان گفت: میزان آب های کم عمق نیم متر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *