خانه / اخبار گلستان / مدیر کل کمیته امداد استان گلستان: 8000 مددجو نیازمند تأمین مسکن هستند

مدیر کل کمیته امداد استان گلستان: 8000 مددجو نیازمند تأمین مسکن هستند

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: بیش از ۸ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد در استان فاقد مسکن بوده و یا مسکن آنان غیرمقاوم است.
امان‌الله حسین‌پور با بیان اینکه موضوع مسکن مددجویان از جمله سرفصل های ‌مهم در خدمات کمیته امداد است، اظهارداشت: بهره مندی از مسکن، تأثیر بسزایی در صرفه جویی هزینه های سبد خانوار دارد به طوری که مددجویان فاقد مسکن مجبورند بخشی از همان درآمد اندک خود را برای اجاره مسکن صرف کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با بیان اینکه بیش از 50 هزار خانوار در استان تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: طبق آخرین بررسی‌ها 8 هزار خانوار مددجو فاقد مسکن بوده و یا در خانه‌های غیرمقاوم سکونت دارند.
وی افزود: از این تعداد 3 هزار و 800 خانوار در شهر و روستا کلاً فاقد مسکن بوده ومسکن 4 هزار و 200 خانوار نیز نیازمند مقاوم‌سازی است.
از سال 90 تاکنون 4 هزار و 300 واحد مسکونی برای مددجویان احداث شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: 20 تا 25 درصد هزینه احداث مسکن برای مددجویان از طریق اعتبارات دولتی، 40 درصد از محل تسهیلات بانک‌ها، 20درصد هم از محل کمک خیرین و 15 درصد هم از سهم آورده مددجویان فراهم شده است.
حسین‌پور بیان داشت: مددجویان کمیته امداد هم در تأمین ضمانت‌های بانکی و سهم آورده با مشکل مواجه هستند که بهتر است با تجمیع کمک‌ها، اقدامات اثرگذارتری در راستای تأمین مسکن نیازمندان انجام شود.
وی یادآور شد: اگرچه سالانه کمک‌های چشمگیری از سوی خیرین به نهادهای حمایتی و سازمان‌های خیریه مردمی ارائه می شود اما اشکال اساسی در عدم تجمیع و هماهنگی است.
به گفته وی در صورت تجمیع کمک‌های خیرین، می توان به کمک دستگاه‌های دولتی برای 8 هزار خانوار مددجو، مسکن احداث و یا مقاوم سازی شود.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *