خانه / اخبار گلستان / مدیر کل هواشناسی گلستان تاکید کرد: ضرورت راه اندازی رادارهواشناسی استان

مدیر کل هواشناسی گلستان تاکید کرد: ضرورت راه اندازی رادارهواشناسی استان

مدیرکل هواشناسی از نیاز استان به رادار هواشناسی با توجه به تغییرات اقلیمی و موقعیت جغرافیایی گلستان خبر داد و گفت: تحقق مصوبه خرید، نصب و راه اندازی سامانه رادار هواشناسی در راس برنامه‌های این اداره کل بوده و به طور جدی پیگیر آن هستیم.
نوربخش داداشی‌ تنکابنی اظهار داشت: با استقرار این سامانه می‌توان شرایط جوی را به شکلی مناسب رصد کرد و نقاط کور را پوشش داد.
وی اضافه کرد: به واسطه ضرورت اطلاع‌رسانی مناسب اطلاعات جوی و اثرات مثبتی که این مجموعه به لحاظ پیش‌آگاهی و پیش‌بینی‌ها داشته، نگاه به این بخش در کشور تقویت شده و براین اساس معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، بر اختصاص اعتبار 18 میلیارد تومانی برای تامین و استقرار رادار هواشناسی تاکید کرد.
مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: از زمان اعلام مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران، این موضوع بارهاازطریق سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان موردپیگیری قرارگرفته و این تلاش ها تا استقرار این سامانه استمرار خواهد داشت.
استاندار گلستان هم در آخرین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان به همه مدیران تاکید کرد پیگیر مصوباتی باشند که در استان از سوی دولت تعهد شده است.
سید مناف هاشمی با اشاره به قول رییس سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اختصاص 18 میلیارد تومان برای رادار هواشناسی، خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی استان پرسید که تاکنون چند بار برای پیگیری این موضوع به سازمان برنامه و بودجه کشور مراجعه کرده‌اید، این قول متعلق به رییس سازمان است و تنها خودش می‌تواند آن را لغو کند.
وی تاکید کرد که سپردن همه پیگیری‌ها به رییس سازمان در استان با توجه به حجم بالای کارها صحیح نیست و به نتیجه نخواهد رسید، بلکه باید مدیر دستگاه استانی تا حصول نتیجه موضوع را شخصا از سازمان برنامه و بودجه کشور پیگیری کند.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *