خانه / اخبار گلستان / مدیر کل حفاظت و محیط زیست گلستان خبر داد؛ ممنوعیت شکار پرندگان مهاجر آبزی در گلستان

مدیر کل حفاظت و محیط زیست گلستان خبر داد؛ ممنوعیت شکار پرندگان مهاجر آبزی در گلستان

 

 

به گزارش سرزمین جم، در گفت‎گو با خبرنگاران اظهار داشت: شکار پرندگان آبزی و کنار آبزی از زمان  صدور این اطلاعیه 12 آذر ماه در تمامی مناطق استان ممنوع اعلام می‎شود.

 

وی تصریح کرد: دارندگان پروانه شکار از شکار اینگونه از پرندگان خودداری نمایند زیرا در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفین برخورد خواهد شد.

مدیر کل حفاظت و محیط زیست گلستان  ادامه داد: شکارچیان برای سلامتی خود، خانواده و دیگر افراد جامعه تا اطلاع بعدی از شکار پرهیز کنند.

مهاجر افزود: با توجه به نامه سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر شیوع آنفلوآنزای مرغی در سرزمین‎های شمال ایران (کشور روسیه) و احتمال سرایت این بیماری به انسان، شکار و زنده گیری هر گونه پرنده مهاجر آبزی در استان گلستان ممنوع است.

وی یادآور شد: پروانه صید و شکار به دلیل شیوع انفولانزا علی‎رغم اینکه در فصل شکار قرار داریم از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر نمی شود

گفتنی است، پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی، هر ساله از اوایل مهر، مهاجرت خود را از سرزمین‎های شمالی و سیبری آغاز می کنند و با طی مسافت سه هزار کیلومتر، در تالاب های بین المللی گلستان و سواحل خزری فرود می آیند.

بر اساس سرشماری، در فصل مهاجرت سال گذشته، 98 گونه پرنده آبزی و کنارآبزی به تعداد یک صد هزار پرنده، با مهاجرت به تالاب های گلستان، زمستان خود را در این تالاب ها گذراندند.

 

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *