خانه / اخبار گلستان / مدیر کل بهزیستی استان گلستان خبر داد؛ وجود 370 معلول مجهول الهویه در مراکز نگهداری بهزیستی گلستان

مدیر کل بهزیستی استان گلستان خبر داد؛ وجود 370 معلول مجهول الهویه در مراکز نگهداری بهزیستی گلستان

 

مدیر کل بهزیستی استان گلستان از وجود 370 معلول مجهول الهویه در مراکز نگهداری بهزیستی خبر داد و  گفت: 20 هزار نفر معلول جسمی و حرکتی، 10 هزار معلول ذهنی  در استان گلستان وجود دارد.

 

به گزارش سرزمین جم، غفاری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان با بیان اینکه معلولان  نمی‎تواند در جامعه مثل افراد عادی زندگی کنند، اظهار داشت: سالمندان، کودکان، زنان و معلولان شرایط آسیب‎پذیری بیشتری نسبت به بقیه نفرات جامعه دارند.

وی تصریح کرد: خیلی از معلولین ما معلوین ذهنی هستند که قادر به دفاع از حق خود نیستند و نیاز است دولت کمک‎های ویژه‎تری را نسبت به آنها داشته باشند.

مدیر کل بهزیستی گلستان ابراز داشت: در سامانه‎ای که در سازمان بهزیستی داریم یک و نیم میلیون معلول در کشور ثبت شده‎ است که این افراد متقاضی خدمت از بهزیستی هستند.

غفاری از وجود نزدیک به 50 هزار معلول ثبت شده در سامانه در استان گلستان خبر داد و گفت: این میزان با توجه به جمعیت استان 2.5 درصد افراد جامعه را تشکیل می‎دهند و با احتساب خانواده‎ها می‎توان گفت 105 هزار نفر افراد جامعه استان گلستان در ارتباط با معلولیت هستند.

وی با بیان اینکه میزان معلولیت در استان گلستان از میانگین کشوری یک درصد بالاتر است، افزود: از نظر تعداد معلولات ثبت شده در سامانه استان گلستان رتبه هفتم را از نظر معلولیت در کشور دارد.

مدیر کل بهزیستی گلستان خاطرنشان کرد: 20 هزار نفر معلول جسمی و حرکتی، 10 هزار معلول ذهنی  در استان گلستان وجود دارد.

غفاری به حمایت از تحصیلات تکمیلی دانشجویان معلول در استان گلستان توسط بهزیستی اشاره کرد و افزود: بخشی توانمندسازی به دانش نیاز دارد و سازمان بهزستی برای تحصیلات تکمیلی تمام شهریه تحت پوشش توان بخشی  را پرداخت می‎کرد  و از این نظر امسال 302 نفر را تحت پوشش تحصیلات قرار دادیم.

وی ادامه داد: در حوزه دانش‎آموزی  یک هزار و 766 دانش‎آموز از بهزیستی کمک هزینه تحصیلی دریافت می‎کنند.

غفاری همچنین با بیان اینکه بیش از وجود 60 مرکز نگهداری افراد معلول در استان خبر داد و گفت: در این مراکز  نزدیک به 3 هزار نفر نگهداری می‎شود که از این تعداد 370 معلول مجهول الهویه هستند

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *