خانه / اخبار اقتصادی / مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان: طرح هادی فاز یک در 144 روستا اجرا شد

مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان: طرح هادی فاز یک در 144 روستا اجرا شد

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: طرح هادی فاز یک در 144 روستای استان گلستان به طور کامل اجرا شده است و در مابقی روستاها نیز این کار به صورت نیمه تمام باقی مانده است.
محمد تقی زمانی نژاد اظهار داشت: یک هزار و 50 روستای کددار در سطح استان گلستان موجود است که از این تعداد 936 روستا دارای جمعیت بالای 20 هزار نفر است و دولت وظیفه خدمات رسانی به این روستاها را دارد و برای تمام این روستاهای کددار طرح هادی تصویب شده است.
مدیر بنیادمسکن گلستان گفت: طرح هادی فاز یک در 144 روستای استان گلستان به طور کامل اجرا شده است و در مابقی روستاها نیز این کار به صورت نیمه تمام باقی مانده است.
وی ادامه داد: :یک هزار و 50 روستای کددار در سطح استان گلستان موجود است که از این تعداد 936 روستا دارای جمعیت بالای 20 هزار نفر است و دولت وظیفه خدمات رسانی به این روستاها را دارد و ما برای تمام این روستاهای کددار طرح تصویب کردیم و طرح هادی تصویب شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، مانی‌نژاد افزود: قریب به 260 روستا در راستای اجرای طرح هادی در دست اقدام داریم و بستگی به تخصیص اعتباری که به ما ارائه می‌دهند موظف هستیم اجرای طرح هادی را انجام دهیم.
وی گفت: با توجه به اینکه ما مشکل یارانه‌ای داریم آن دسته از روستاهایی که مشارکت و خودیاری انجام دهند و تقریبا 50 درصد خودیاری انجام دهند ما هم 50 درصد به آنها کمک‌رسانی می‌کنیم و در سال گذشته قریب به 62 کیلومتر در داخل بافت روستا برای روستاییان کار کردیم.
به گفته وی مسکن روستایی در دستور کار ما قرار دارد و هر ساله حدود 6 هزار الی 7 هزار مسکن روستایی را انجام می‌دهیم بانک‌ها در این زمینه بسیار همکاری کردند امیدواریم این همکاری همچنان ادامه پیدا کند.
وی یادآور شد: در روستاهایی که مستعد توسعه هستند زمین واگذار می‌کنیم و طبق قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن زمین از منابع‌طبیعی دریافت می‌کنیم و به آن دسته از متقاضیانی که در آن روستا ساکن هستند ارائه می‌دهیم.
مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان گفت:تاکنون در گلستان 91 هزار و 500 جلد سند روستایی و 2 هزار و 500 جلد سند شهری در گلستان صادر شده است.
وی افزود: از سه سال گذشته موظف شدیم برای شهرهای زیر 25 هزار نفر جعیت همانند روستاها سند صادر کنیم که مالکیت قریب به 600 روستا در استان گلستان مربوط به بنیادعلوی است.
وی گفت: همچنین تعدادی از روستاها نیز اوقافی است که در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای در سال گذشته با بنیاد علوی منعقد که قرار شد تمامی روستاها را به بنیاد مسکن ابلاغ کنند تا عملیات نقشه‌برداری و تشکیل پرونده برای آنها انجام شود.
زمانی نژاد اضافه کرد: تاکنون قریب به 8 هزار و 900 واحد مسکن مهر در 17 شهر دارای جمعیت کمتر از 25 هزار نفر تحویل داده شد و فقط در نگین شهر 57 واحد و در جلین 40 واحد به دلیل مشکل زیرساختی هنوز تحویل داده نشده است و امیدواریم تا پایان سال مشکل زیرساختی مسکن مهر این دو شهر استان مرتفع شود.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *