خانه / اخبار اجتماعی / مدیر کل اوقاف گلستان: رسانه ها نقش مهمی در اشاعه فرهنگ وقف دارند

مدیر کل اوقاف گلستان: رسانه ها نقش مهمی در اشاعه فرهنگ وقف دارند

مدیر کل اوقاف استان گلستان گفت: موقوفات مردمی تاثیر بسزائی در رفع بسیاری از مشکلات جامعه نیازمند داشته است و رسانه ها نقش مهمی در اشاعه فرهنگ وقف دارند.
حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی فرد که به همراه مدیر کل روابط عمومی اوقاف کشور با اعضای تحریریه هفته نامه سرزمین جم دیدار کرده بود، اظهار کرد: بسیاری از کاکرد های اوقاف آن طور که باید برای مردم اطلاع رسانی نشده است و این در حالی است که این مجموعه در بخش های زیادی از جمله آزاد سازی زندانیان، حمایت از رسانه ها، رفع مشکلات برخی محرومان و اسکان بسیاری از افراد کم بضاعت فعالیت های زیادی را انجام داده است.
وی افزود: وقف کار ارزشمندی محسوب می شود که زبان رسانه رساترین شیوه برای تبلغ آن است.
سلیمانی فرد ادامه داد: به وسیله رسانه می توان در حوزه وقف تبلیغی آگاهانه که متناسب با سلیقه های مختلف جامعه باشد انجام داد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: از آنجایی که وقف به عنوان ظرفیت بالقوه می تواند در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و غیره جوامع تاثیر گذار باشد باید از ظرفیت رسانه در ترویج این فرهنگ حسنه برای رفع مشکلات جامعه بهره گرفت.
وی افزود: مردم متدین گلستان علاوه بر انجام وقف های مذهبی و دینی باید در زمینه های مختلف از جمله درمان، آموزش، اشتغال، ازدواج و حمایت از خانواده های بی سرپرست و ایتام نیز بیش از گذشته گام بردارند.
سلیمانی فرد با بیان اینکه ما در این سازمان سه حوزه مأموریتی داریم، اظهار کرد: این سه حوزه عبارتند از قرآن، امامزادگان، بقاع متبرکه، اهل بیت (ع) و وقف. انتظار اول ما این است که اطلاع‌رسانی رسانه‌ها در حوزه فرهنگ و معارف قرآنی و اهل بیت و قرآن بسیار کارآمد، مفید و چشمگیر باشد.
وی تأکید کرد: ما از رسانه‌ها نمی‌خواهیم که سازمان اوقاف را به مردم معرفی کنند، بلکه از آن‌ها می‌خواهیم که موضوع وقف و فرهنگ اهل بیت (ع) را به افراد جامعه و حتی جهانیان معرفی کنند.
سلیمانی فرد تصریح کرد: وقف احیای ارزش‌های دینی و اسلامی است و از رسانه‌ها می‌خواهیم که اگر مردم انتظاراتی از ما دارند آن‌ها را به ما برسانند تا سریع تر به مشکلات مردمی رسیدگی کنیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان یادآور شد: اوقاف ۱۳۳ بیمارستان موقوفه و 30 ملک وقفی در کل کشور دارد که درآمد حاصله از آن برای آزاد سازی زندانیان تا مبلغ 10 میلیون تومان هزینه می کند، اما کمتر فردی از این موضوع اطلاع دارد و برخی براین باروند که اوقاف هزینه های دریافتی از املاک اوقافی را فقط برای فعالیت های مذهبی هزینه می کند.
به گفته وی وقف های جدید باید براساس نیازهای روز جامعه در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و علمی باشد و کاهش فاصله طبقاتی، توزیع ثروت در جامعه و تقویت روحیه ایثار و فداکاری از آثار وقف در جامعه است.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *