خانه / اخبار اقتصادی / مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان اعلام کرد: نبود مکان ثابت فروش، مشکل فعالان حوزه مشاغل خانگی

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان اعلام کرد: نبود مکان ثابت فروش، مشکل فعالان حوزه مشاغل خانگی

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: نبود مکان ثابت عرضه محصولات و بازارچه فروش، مشکل بزرگ بانوان گلستان در راستای توسعه پایدار مشاغل خانگی و افزایش تولید هنردست ها و صنایع دستی است.
کلثوم غفاری اظهارکرد: با حمایت دولت در سال های اخیر بر تعداد زنان فعال در حوزه مشاغل خانگی و تولید انواع محصولات افزوده شده ،اما تا زمانی که جای ثابتی برای عرضه و فروش این تولیدات وجود نداشته باشد، باید نگران ادامه نیافتن این فعالیت ها بود.
وی افزود: تکیه بر بنگاه های کوچک اقتصادی و انگیزه های اجتماعی برای ایجاد شغل و مشارکت همه جانبه در تمامی عرصه های اقتصاد مورد توجه و تاکید دولت تدبیر و امید است که نتیجه آن بهبود وضعیت معیشت خانوارها خواهد بود.
مدیرکل امور بانوان استانداری گلستان افزود: دولت با بهبود فضای کسب و کار و تسهیل شرایط کارآفرینی دربخش های قانونی، مالی و مشاوره ای کارآفرینان را حمایت کرده و سیاست های اقتصادی را در مسیر مردمی سازی و تسهیل زمینه های آن برنامه ریزی می کند.
غفاری ادامه داد: برگزاری نمایشگاه های ارائه توانمندی بانوان اگرهمراه با نوآوری و در نظر گرفتن نیازمندی های بازار مصرف باشد، می تواند زمینه های فروش هر چه بیشتر محصولات در بازارهای داخلی، منطقه ای و خارجی را فراهم کند.
وی بیان کرد: تولید محصولات با کیفیت بیشتر و هزینه کمتر برای کاهش قیمت تمام شده کالاهای تولیدی از جمله جاذبه های بازار مصرف و جلب رضایت مشتریان است.
غفاری با اشاره به نقش اقشار مختلف جامعه در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی بدون حضور بانوان میسر نیست.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *