خانه / اخبار اقتصادی / مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان: تضامین بانکی مشکل اصلی دریافت تسهیلات برای بانوان کار آفرین است

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان: تضامین بانکی مشکل اصلی دریافت تسهیلات برای بانوان کار آفرین است

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری استان گلستان گفت: تضامین بانکی برای دریافت تسهیلات کارآفرینی، مسیر ایجاد کسب و کار را برای زنان سخت کرده است.
کلثوم غفاری در حاشیه برگزاری کارگاه های آموزشی ایجاد کسب و کار برای جوانان و زنان اظهار کرد: زنان دارای توانمندیهای زیادی برای ایجاد مشاغل مختلف هستند ،اماتضامین بانکی برای دریافت تسهیلات مسیر ایجاد کسب و کار را برای آنان سخت کرده است.
وی افزود: گلستان ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه کار آفرینی زنان در بخش های مختلف اقتصادی دارد اما ایجاد کسب و کار بدون حمایت مسئولان و دوره های آموزشی برای توانمند سازی زنان ممکن نیست.
غفاری ادامه داد: ایجاد و برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی این امکان را به شرکت کنندگان می دهد که ایده های کسب و کار خود را با رویکردی علمی و شناخت بازار به اجرا در آورند چرا که بسیاری مواقع دیده شده که ایجادکسب وکاربدون گذراندن دوره های آموزشی رهاوردی برای زنان نداشته است.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: با توجه به اینکه ثبت نام در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی فقط برای روستائیان تعریف شده، این اداره کل با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این امکان را دارد که بانوان شهرهای استان را برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به دستگاه های مختلف معرفی و پیگیر اجرای طرح آنان باشد.
وی افزود: سقف تسهیلات در نظر گرفته شده برای اشتغال زنان با توجه به طرح ارائه شده از سوی متقاضیان ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
اجرای طرح روستاهای بدون بیکار در گلستان
غفاری در ادامه با اشاره به اجرای طرح روستاهای بدون بیکار در استان گفت: مقرر شده که این طرح در سه روستای هر شهرستان به اجرا در آید که اداره کل امور بانوان استانداری برای نخستین بار روستای اسبو محله گرگان را برای اجرای این طرح انتخاب کرده است.
وی تصریح کرد: هدف از اجرای طرح های مختلف اشتغالزایی واجرای کارگاههای آموزشی توانمندسازی زنان درعرصه کسب و کار بدون دخالت دولت و دستگاه های دولتی است که گلستان به عنوان هشتمین استان کشور با همکاری بنیاد کار آفرینی، امور زنان وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری اقدام به برگزاری کارگاه سه روزه آموزشی کرده است.
وی افزود: در حال حاضر تعداد ۱۰۰ داوطلب از ۱۸۰داوطلب متقاضی، در این کلاس ها شرکت کرده اند که پس از آموزش، طرح ها و ایده های آنان توسط کارشناسان بررسی و برای دریافت تسهیلات به بنیاد کار آفرینی معرفی خواهند شد.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گفت: زنان توانمندی های بسیار زیادی درایجادکسب وکارهای نوین دارند،اما فقدان آموزش مهارت های لازم برای آنان موجب شده تا این افراد در ایجاد کسب و کار و بخصوص بازار فروش با مشکلات زیادی مواجه شوند.
وی از ایجاد ۴۰ صندوق خرد زنان در استان هم خبر داد و گفت: برای افتتاح این صندوق ها مبلغ ۱۶۰ میلون تومان بودجه نیاز است که با جدیت زیاد به دنبال اجرائی شدن آن هستیم چرا که با راه اندازی این صندوق ها بخش کوچکی از مشکلات مالی زنان در کنار مدیریت خود آنها بر صندوق ها مرتفع خواهد شد.
به گفته غفاری چنانچه خواهان خودکفائی در عرصه های مختلف تولید و اشتغالزایی هستیم باید راه های رسیدن به این موفقیت ها را برای زنان جامعه هموار کنیم و با حمایت از کالاهای تولیدی آنان نقش پر رنگ زنان ایران در اقتصاد جامعه را به همه کشورهای جهان نشان دهیم.

حتما ببینید

تولید میگو در استان گلستان ۶۰ درصد افزایش یافت

معاون ‌‌اداره‌کل شیلات استان گلستان گفت: تولید میگو در استان گلستان در سال گذشته ۱۶۹۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *