خانه / اخبار اجتماعی / مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلستان: اجازه ندهیم مشکلات اقتصادی موجب ترک تحصیل دانش آموزان شود

مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلستان: اجازه ندهیم مشکلات اقتصادی موجب ترک تحصیل دانش آموزان شود

مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلستان گفت: اجازه ندهیم مشکلات اقتصادی که به واسطه تورم ناشی از تحریم ها گریبان جامعه را گرفته، موجب ترک تحصیل دانش آموزان شود.
عبدالرضا چراغعلی اظهار کرد: در حال حاضر مشکلات اقتصادی شرایط زندگی را برای بسیاری از خانواده ها و بخصوص اقشار کم درآمد بسیار سخت کرده و همین مساله موجب شده نگرانی از ترک تحصیل دانش آموزان در آستانه سال تحصیلی جدید افزایش یابد.
وی افزود: اگر چه گلستانی ها همواره با شروع جشن عاطفه ها قدم های بزرگی در راه کمک به دانش آموزان کم بضاعت برداشته اند، اما امسال وجود شرایط نامساعد مالی بسیاری از خانواده ها، این وظیفه را برای همه مردم و حتی مسئولان استانی سنگین تر کرده است.
چراغعلی ادامه داد: بنا بر آمار موجود، نزدیک به ۲۰ هزار کودک بی سواد و یا ترک تحصیل کرده در استان وجود دارد که اگر به دلیل مشکلات اقتصادی تعداد دیگری از دانش آموزان هم نتوانند ادامه تحصیل بدهند این آمار نگران کننده خواهد شد.
مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلستان با بیان اینکه ترک تحصیل دانش آموزان آسیب های دیگری به همراه دارد، گفت: کار اجباری در محیط های ناامن با دستمزد پائین، سرخوردگی، پناه بردن به رفتارهای هنجار شکنانه و بزهکاری از جمله آسیب هایی است که این دانش آموزان را معرض تهدید قرار داده و باید برای پیشگیری از این آسیب ها همه مسئولان در کنار مردم پا به میدان عمل بگذارند.
به گفته وی عدالت اجتماعی در زمینه کسب دانش برای همه دانش آموزان گلستانی یکسان است و هیچ دانش آموزی نباید بواسطه مشکلات مالی خانواده اش قربانی بی سوادی و آسیب اجتماعی شود.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *