خانه / اخبار اجتماعی / مدیر کل استاندارد گلستان: وسایل بازی غیر استاندار در شهر بازی ها پلمب می شوند

مدیر کل استاندارد گلستان: وسایل بازی غیر استاندار در شهر بازی ها پلمب می شوند

مدیر کل استاندارد استان گلستان از پلمب ۸۷ دستگاه تجهیزات شهربازی ها در پنج ماهه اول سال جاری در سطح استان خبر داد.
محمود فرمانی اظهار کرد: به منظور حفظ سلامت و ایمنی استفاده کنندگان از تجهیزات شهربازی ها در پنج ماه اول سال جاری از ۲۶۳ تجهیز بازی مستقر در ۶۵ شهربازی در سطح  استان، ۵۶۸ مورد بازرسی از تجهیزات شهربازی و زمین بازی توسط کارشناسان این اداره کل و شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده صورت گرفته است.
وی افزود: در این بازرسی های به عمل آمده، ۸۷ وسیله بازی غیراستاندارد شناسایی و پلمب  و ۷۲ مورد تجهیزات غیراستاندارد شهربازی و زمین بازی جمع آوری شد.
مدیر کل استاندارد استان گلستان با بیان این که رعایت نکات ایمنی در وسایل بازی و تجهیزات پارک‌ها و شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری است، عنوان کرد: لزوم استاندارد شامل سه مرحله ساخت، نصب و بهره‌برداری است لذا برای دریافت تاییدیه باید هر سه مرحله تحت نظارت کارشناسان استاندارد انجام شود.
دبیر شورای استاندارد گلستان با بیان این که افزایش ایمنی تجهیزات بازی پارک‌ها و شهربازی‌ها نیازمند همکاری بیشتر مسئولان ذیربط است، خاطر نشان کرد: از مسئولان و ارگان‌های ذیربط از جمله شهرداری‌ها خواستاریم که به این موضوع توجه و اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و اقدامات لازم را این خصوص به‌عمل آورند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: بهره برداران و مالکان باید تصویری از گواهینامه صادر شده برای آن تجهیز را به جهت ایجاد اطمینان خاطر استفاده کنندگان در کنار تمامی تجهیزات تفریحی نصب کنند.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *