خانه / اخبار گلستان / مدیر عامل شرکت گاز گلستان تاکید کرد؛ کنترل سیستم‎های لوله کشی گاز منازل و مجاری دودکش‎ها

مدیر عامل شرکت گاز گلستان تاکید کرد؛ کنترل سیستم‎های لوله کشی گاز منازل و مجاری دودکش‎ها

در آستانه فصل سرما،مدیرعامل گازگلستان برکنترل سیستم لوله کشی داخلی منازل ومجاری دودکش ها تاکید کرد.
به گزارش سرزمین جم، صفرعلی جمال لیوانی در گفت‎گو با خبرنگاران با بیان اینکه در آستانه فصل سرما هستیم و خانواده‎ها به سمت استفاده از وسایل گرمایشی می‎روند، به کنترل و بررسی سیستم‎های لوله کشی منازل و مجاری دودکش‎ها تاکید کرد.
وی یادآور شد: ازنگرانی‎های عمده شرکت گاز علی‎رغم اطلاع رسانی مستمر عدم رعایت نکات ایمنی در زمان استفاده از وسایل گازسوز توسط مشترکین است.
مدیر عامل شرکت گاز گلستان ادامه داد: متاسفانه هر ساله عدم توجه به مسائل ایمنی منجر به فوت تعدادی از هموطنان عزیز می‎شود و لذا مصرف کنندگان محترم باید توجه ویژه‎ای به رعایت نکات ایمنی و آموزش آن به سایر افراد خانواده داشته باشند.
جمال‎لیوانی خاطرنشان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل پائیز و سرد شدن تدریجی هوا تعدادی از مشترکین عزیز بویژه در مناطق کوهستانی در حال نصب و راه اندازی وسایل گاز سوز هستند که لازم است به نکات ایمنی توجه ویژه داشته باشند.
وی کنترل سیستم لوله کشی داخلی منازل را یکی از نکات مهم در استفاده از وسایل گرمایشی دانست و تاکید کرد: باید هر چند وقت یکبار این امر صورت بگیرد تا در صورت زنگ زدگی یا خوردگی فوراً زنگ زدائی و محل مورد نظر بازسازی و رنگ آمیزی شود.
مدیر عامل شرکت گاز گلستان بیان داشت: ازنکات مهم دیگر که باید در هنگام نصب وسایل گرمایشی توجه شود این است که مصرف کنندگان گاز طبیعی قبل از نصب وسایل گاز سوز آن را از طریق سرویس کاران مجاز کنترل کنند تا از صحت کارکرد آن اطمینان حاصل نمایند.
جمال‎لیوانی در خصوص دودکش وسایل گاز سوز گفت: کنترل دودکش‎ها از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا یکی از عواملی که بیشترین حجم خطرات را در طول سال بوجود آورده و منجر به مرگ خاموش شده مسدود بودن مسیر دودکش ها و محکم نبودن لوله‎های دودکش بوده است.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *