خانه / اخبار گلستان / مدیر عامل آب منطقه ای گلستان: سفره های زیرزمینی گلستان کاهش چشمگیری داشته است

مدیر عامل آب منطقه ای گلستان: سفره های زیرزمینی گلستان کاهش چشمگیری داشته است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان گفت: میزان آب های کم عمق نیم متر نسبت به سال های گذشته افت داشته و سرانه سفره آبی استان نسبت به سال گذشته ۱۲ میلیون متر مکعب کاهش داشته است.
علی نظری در همایش طلایه داران تبلیغ که در امامزاده عبدالله(ع) گرگان برگزار شد اظهار کرد: در اترک امسال ۳۱ میلیون متر مکعب آورد آب داشتیم.
وی افزود: امسال میزان ذخیره آب در گرگان رود ۶۷ میلیون متر مکعب بود که این میزان در سال گذشته ۱۲۹ میلیون متر مکعب بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان گفت: میزان آب های کم عمق نیم متر نسبت به سال های گذشته افت داشته و سرانه سفره آبی استان نسبت به سال گذشته ۱۲ میلیون متر مکعب کاهش داشته است.
وی افزود: با توجه به اینکه ۷۰ درصد آب استان از طریق سطح ها و مدیریت آب های سطحی مهار شده است اما همچنان شرایط خوبی در رابطه با منابع آبی نداریم و ضروری است مردم نسبت به این مسئله هوشیار تر باشند.
نظری ادامه داد: تغییر اقلیم، خشکسالی پیاپی، بارش های کم و برداشت های بی رویه از آب های زیر زمینی موجب کم آبی سفره های زیر زمینی در استان شده است.
وی گفت: اگر چه بارش های کم شده است اما شدت بارش ها بیشتر شده که این مساله موجب وقوع سیلاب و شسته شدن خاک می شود.
به گفته مدیرعامل آب منطقه ای استان شرایط فعلی آب در استان از وضعیت خوبی برخوردار نیست و چنانچه صرفه جویی های مداوم صورت نگیرد نمی توان نیاز آبی استان را با این شرایط تامین کرد.
نظری افزود: بیش از پنج میلیارد نفر از مردم جهان تا سال ۲۰۲۵ با مشکل بی آبی مواجه می شوند و کشورهای که سرانه آب آن ها زیر هزار متر مکعب است با بحران مواجه می شوند.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *