خانه / اخبار اجتماعی / مدیر آموزش و پرورش گرگان: 30 درصد فضای آموزشی گرگان نیازمند بازسازی است

مدیر آموزش و پرورش گرگان: 30 درصد فضای آموزشی گرگان نیازمند بازسازی است

مدیر آموزش و پرورش گرگان از اختصاص ۲۱ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای ساخت فضاهای آموزشی در گرگان خبر داد و گفت: 30 درصد فضای آموزشی گرگان نیازمند بازسازی است که بخشی از از اعتبار اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس و بخشی هم از کمک‌های خیران تأمین خواهد شد. بهجت تربتی نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان، اظهار کرد: اصلی‌ترین رویکردهای آموزش و پرورش، کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های تربیتی و آموزشی است و در شهرستان گرگان هم این برنامه در دستور کار قرار گرفته و گام‌های خوبی در این زمینه برداشته خواهد شد.
وی افزود: بند ه- تبصره ۹ قانون سال ۹۷ اجازه تغییر کاربری واحدهای آموزشی را به آموزش داده است و با صلاحدید استاندار ۳۳ واحد آموزشی در شمول این قانون است که سهم گرگان پنج واحد آموزشی خواهد بود.
وی ادامه داد: برای امسال مدرسه ۲۲ بهمن و یک مدرسه ابتدایی در روستای شمس‌آباد این شهرستان در طرح تخریب و بازسازی قرار گرفته است. پروژه شهید قندهاری و سجادیه و آموزشگاه ملاصدرا در سال ۹۷-۹۸ تا حدودی پیشرفت خواهد کرد و مدرسه هدایت جنب بازار ماهی فروشان گرگان هم تحویل خواهد شد.
تربتی نژاد رقم اعتبارات عمرانی آموزش وپرورش گرگان را حدود ۲۱ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از اعتبارات ملی و حدود ۱۵ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای ساخت مدرسه پیش بینی شده است.
رهاورد سفر وزیر آموزش و پرورش
مدیر آموزش و پرورش گرگان یادآور شد: در سفر وزیر آموزش و پرورش به استان گلستان در هفته دولت امسال، ۶ پروژه آموزشی برای شهرستان گرگان به تصویب رسیده که از هشت پروژه‌ای که در این سفر در بخش آموزش و پرورش ، ۶ پروژه مربوط به شهرستان گرگان است.
وی اضافه کرد: از این تعداد چهار پروژه مدرسه‌سازی در شهر گرگان، یک مدرسه در مقطع متوسطه اول در روستای قزاق‌محله نومل (کوی صدف) و کانون بازنشستگان فرهنگیان گرگان خواهد بود.
مدیر آموزش و پرورش گرگان خاطرنشان کرد: تأمین اعتبار برای اردوگاه دانش‌آموزی نشاط که در حال حاضر ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین ایجاد یک کانون فرهنگی در شهرستان گمیشان از دیگر رهاوردهای سفر وزیر آموزش و پرورش به استان گلستان بود.
وی در ادامه به تداوم ثبت‌نام دانش‌آموزان درمقاطع مختلف تحصیلی در مدارس این شهرستان اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی ما ثبت‌نام بیش از ۹۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف است. برای سال تحصیلی پیش‌رو ۴۴ هزار و ۲۲۰ دانش‌آموز در مقطع ابتدایی خواهیم داشت که از این تعداد هفت هزار و ۷۳۴ دانش‌آموز کلاس اولی هستند.
تربتی‌نژاد افزود: تعداد دانش‌آموزان در دوره متوسطه اول ۱۸ هزار و ۶۴۸ نفر، دوره دوم متوسطه ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر و در فنی‌و حرفه‌ای حدود پنج هزار نفر خواهد بود.
مدیر آموزش و پرورش گرگان در خصوص انتقال دبیرستان ایرانشهر به محمد آباد، اذعان کرد: این مدرسه با هزینه فراوانی از سوی خیر به صورت استاندارد در روستای محمد آباد ساخته شد و در ۲۵ شهریور تمام امکانات ایرانشهر به مدرسه نمونه امام علی(ع) مصلی نژاد منتقل خواهد شد.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *