خانه / اخبار گلستان / مدیر‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس گلستان خبر داد؛ اتمام پارک موزه دفاع مقدس گلستان تا پایان برنامه ششم توسعه

مدیر‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس گلستان خبر داد؛ اتمام پارک موزه دفاع مقدس گلستان تا پایان برنامه ششم توسعه

 

به گزارش سرزمین جم، عباس حسنی‎نیا با بیان اینکه در حال حاضر 30 درصد این پارک موزه دفاع مقدس ساخته شده است،  گفت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان گلستان این کوچکترین مرکز فرهنگی دفاع مقدس در بین استان‎های کشور است.

وی تصریح کرد: در برخی از استان‎ها میلیاردها تومان هزینه شده اما از مجموعه پارک موزه دفاع مقدس آنها استقبال نمی‎شود اما در گرگان با وجود اینکه هنوز این پروژه به اتمام نرسیده،مورد توجه مسافران و شهروندان گرگانی قرار دارد.

مدیر‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس گلستان ادامه داد: برای ساخت این پروژه یک میلیارد و 600 هزینه میلیون تومان هزینه شده که یک میلیارد و 100 میلیون تومان از تهران و 500 میلیون تومان از اعتبارات استانی هزینه شده است.

حسنی‎نیا افزود: علاوه بر ساخت پارک موزه دفاع مقدس ساخت یادمان‎های شهدای گمنام را در استان گلستان دنبال می‎کنیم.

وی گفت: پارک موزه دفاع مقدس با مشکل مالی رو به رو است و در این راستا با استاندار گلستان، رئیس سازمان برنامه بودجه و رئیس کل دادگستری در تپه نورالشهدا جلسه‎ای برگزار کردیم و مقرر شد در مدت زمان کوتاهی این مرکز فرهنگی ساخته شود.

مدیر‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس گلستان تاکید کرد: بودجه‎ای که برای اتمام این پروژه پیش‎

بینی شده 8 میلیارد تومان بود و سال گذشته 1.5 میلیارد در نظر گرفته شده که مانند بسیاری از پروژه‎های دولتی در کشور اعتباری به آن تخصیص پیدا نکرده است.

حسنی‎نیا با بیان اینکه در پایان برنامه ششم پارک موزه دفاع مقدس به اتمام می‎رسد، یادآور شد: مراکز فرهنگی دفاع مقدس  استان جزء طرح‎های عملیاتی محسوب شدند و در اولویت ساخت قرار دارند.

وی گفت: در 50 مکان در استان گلستان 131 شهید گمنام ما تدفین شده و تاکنون 11 یادمان این شهدای گمنام را در استان ساخته و 24 یادمان شهدای گمنام  در دست بهره‎برداری قرار دارد.

 

حتما ببینید

تولید میگو در استان گلستان ۶۰ درصد افزایش یافت

معاون ‌‌اداره‌کل شیلات استان گلستان گفت: تولید میگو در استان گلستان در سال گذشته ۱۶۹۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *