خانه / اخبار اجتماعی / مدیرکل منابع طبیعی گلستان: طرح ملی جنگلانه در جنگل‌های استان گلستان اجرا می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی گلستان: طرح ملی جنگلانه در جنگل‌های استان گلستان اجرا می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: طرح ملی جنگلانه در راستای احیا، حفاظت و تنفس چند ساله جنگل‌های استان گلستان اجرایی می‌شود.
ابوطالب قزلسفلو ظهر امروز در مراسم اجرای طرح ملی جنگلانه، اظهار داشت: ، این طرح فوق در 2 نقطه پارک ‌جنگلی دلند و النگدره گرگان در استان گلستان تاکنون اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه حدود 6800 کیلومتر زمین کشاورزی و محیطی هم عرض با جنگل در استان داریم، افزود: این طرح در راستای احیاء، حفاظت و تنفس چند ساله جنگل‌های گلستان اجرایی می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان تصریح کرد: باید طرح احیاء جنگل‌های استان گلستان با فراهم شدن شرایط عملیاتی شود و تجدیدشوندگی جنگل‌ها شتاب بیشتری بگیرد.
قزلسفلو با اشاره به تغییر اقلیم، کاهش بارندگی و آتش‌سوزی‌های رخ داده در همه فصول سال، خاطر نشان کرد: در کنار این معضلات تهدیدهای دیگری مانند گرماهای غیر عادی، خشکسالی و حضور گسترده مردم در طبیعت همواره منابع طبیعی را تهدید می‌کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: طرح‌های بهره‌برداری از جنگل در استان متوقف شده است و باقیمانده طرح‌های قبلی نیز تا پایان اسفند ماه امسال به اتمام می‌رسند و دیگر قطع جنگلی در سطح استان گلستان نخواهیم داشت.
وی یادآور شد: آتش زدن زمین‌های کشاورزی جرم به حساب می‌آید و با ظرفیت‌های قانونی موجود با متخلفان برخورد قانونی خواهیم کرد و با توجه به مدرنیزه شدن ساخت و سازها و بهره‌مندی روستاها از نعمت سوخت و گاز قاچاق و قطع چوب درختان خیلی کمتر از گذشته شده است.
قزلسفلو با اشاره به اینکه مهم‌ترین بحث منابع طبیعی حفاظت است، تاکید کرد: همه دست‌اندرکاران و دوستداران محیط زیست و منابع طبیعی باید در راستای فرهنگ‌سازی و افزایش مهارت‌های زندگی که جزء مولفه‌های توسعه‌ای یونسکو نیز است، حرکت کنیم.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *