خانه / اخبار گلستان / مدیرکل فرهنگی، رسانه و فناوری نوین سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: گره‌گشایی اعتراضات اجتماعی با بهره‌گیری از گفتمان دینی

مدیرکل فرهنگی، رسانه و فناوری نوین سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: گره‌گشایی اعتراضات اجتماعی با بهره‌گیری از گفتمان دینی

مدیرکل فرهنگی، رسانه و فن‎آوری نوین سازمان تبلیغات اسلامی گفتمان‌های دینی را یکی از مخلصانه ترین اهداف سازمان برشمرد و گفت: با بهره گیری مناسب از این گفتمان می‌توان اعتراضات اجتماعی را گره‎گشایی کرد.
حجت‎الاسلام احمد صحت‎قول در جمع طلاب و روحانیون گلستان در اردوگاه شیرآباد خان‎ببین اظهار کرد: برگزاری مراسم‎های تقویمی، مناسبتی و بصیرتی، انقلابی یا سیاسی جزو حوزه گفتمان دینی محسوب نمی‎شوند.
به گفته وی برگزاری برنامه‎های مناسبتی آفت گفتمان‎های دینی است .
وی خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها جزو کارکرد گفتمان به شمار نمی آید چرا که اجرای برنامه‎های مناسبتی از وظایف مبلغین است.
وی با اشاره به اینکه محورهای گفتمان‌های دینی در چهار بخش «اقتصاد مقاومتی»، «سواد رسانه‎ای»، «دین و زندگی» و «آسیب‎های اجتماعی» است، افزود: افرادی که به عنوان سرگروه چهار بخش مذکور انتخاب می‎شوند باید به شکل تخصصی فعالیت کنند.
مدیرکل فرهنگی، رسانه و فن‎آوری نوین سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مبنای کرسی‎های آزاداندیشی اصلا سیاسی نیست، گفت: هدف از گفتمان‎های دینی تخصصی کردن مسائل مدنظر است.
صحت‌قول یکی از مشکلات جامعه از ابتدای انقلاب تا کنون را عدم پیروی مردم از احزاب دانست و گفت: مردم پیرو حزب نیستند و احزاب، افراد را هدایت نکردند بلکه این شخصیت‎ها بودند که به حزب مقبولیت دادند که با رفتن آن‌ها هم حزب از بین رفت.
وی بر ضرورت تقویت ارتباط جامعه با روحانیت تاکید کرد و افزود: گفتمان‎های دینی باید با نگاه تخصصی ترویج شود و افراد غیرمتخصص نباید به این حوزه وارد شوند.
مدیرکل فرهنگی، رسانه و فناوری نوین سازمان تبلیغات اسلامی همچنین با اشاره به وسعت فراگیری فضای مجازی در جامعه گفت: در حال حاضر یک و نیم برابر مبلغ یارانه خرج اینترنت خانواده ها می شود.
حجت‌الاسلام احمد صحت‌قول اظهار کرد: افرادی که وارد فضای مجازی می شوند نمی توانند این فضا را ترک کنند.
به گفته وی هر فردی از هر طبقه اجتماعی، زمانی که از طریق فضای مجازی وارد شبکه های اجتماعی می شود قطعاً تغییر رفتار خواهد داد.
مدیرکل فرهنگی، رسانه و فناوری نوین سازمان تبلیغات با اشاره به اینکه فضای مجازی به سرعت در حال تغییر و تحول است، گفت: به هیچ وجه فرصت ایستادگی در مقابل این موضوع نداریم.
وی با بیان اینکه اکنون هیچ کشوری توان مقابله با فضای مجازی را ندارد، افزود: هدف ما حراست از فضای مجازی نیست بلکه باید شیوه استفاده از آن را آموزش داد و یاد گرفت.
صحت‌قول اظهار کرد: امروز ما با تکنولوژی مواجه هستیم که تنها قدرت کنترل آن را داریم و اتفاقاتی که گهگاه به وقوع می‌پیوندد نشان می‌دهد که آن‌ها توانسته‌اند این فضا را «مدیریت» کنند و این همان کاری است که ما نتوانستیم انجام دهیم.
وی تصریح کرد: ما باید بدانیم آینده انقلاب، روحانیت، دین، کشور و ملیت ما تحت تسلط قدرت رسانه‌ای قرار دارد و از این باب لازم است که مدیریت این فضا را جدی بگیریم.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *