خانه / اخبار اجتماعی / مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:

موقوفات نقش مهمی در حوزه سلامت دارند
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: طبق آمار های اعلام شده ۲۵ درصد هزینه بهداشت و درمان وزارت کشور توسط موقوفات پرداخت می شود.
حجت الاسلام حسین سلیمانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۴۴۶ مجموعه ورزشی، ۱۳۳ بیمارستان در کشور موقوفه هستند، اظهار کرد: ۲۵ درصد هزینه بهداشت و درمان وزارت کشور توسط موقوفات پرداخت می شود.
وی افزود: وقف تنها اختصاص به اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران ندارد بلکه از گذشته تا کنون در سایر ادیان وجود داشت.
وی با بیان اینکه وقف قبل از انقلاب هم در کشور انجام می شد، افزود: بعد از پیروزی انقلاب وقف به صورت شورایی اداره می شد و سازمان حج اوقاف به جهت اداره موقوفاتی که مسئول نداشت تاسیس شد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اداره بسیاری از موقوفات در کشور در اختیار حاکمیت نیست بلکه توسط مردم انجام می شود.
وی یادآور شد: اکنون در استان گلستان بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ موقوفه وجود دارد که توسط نوادگان و خود بانیان وقف در حال اداره شدن هستند.
سلیمانی اظهار کرد: همه موقوفات در اختیار سازمان اوقاف نیست بلکه موقوفاتی هم وجود دارد که در اختیار جمعیت هلال احمر و آستان قدس رضوی است.
وی افزود: یکی از ماموریت های سازمان اوقاف و امور خیریه اداره کردن موقوفات، بقاع متبرکه، امامزادگان و امکان مذهبی است.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه وقف ریشه در حل مسئله دارد، گفت: اگر بتوانیم موقوفاتی که در اختیار داریم با ایده های جدید به بهره برداری برسانیم دیگر نیاز به وقف جدید نخواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به جهت اینکه با وقف سر و کار دارد در مدل خود یک دولت کوچک است.
وی یادآور شد: ۹۰ درصد حوزه علمیه، ۵۰ درصد مدارس و ۱۰۰ درصد مساجد در کشور موقوفه هستند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: با برنامه ریزی های که انجام شد وقف مشارکتی طی سال ۹۱ در مجلس تصویب و مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت.
وی وقف و رسانه را یکی از برنامه های سازمان اوقاف اعلام کرد و افزود: با ظرفیتی که رسانه در اختیار دارد به راحتی می تواند در این زمینه ورود کرد.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *