خانه / اخبار اجتماعی / مدیرکل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان معرفی شد

مدیرکل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان معرفی شد

مدیرکل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان در مراسمی با حضور معاون فرهنگی کانون معرفی شد.
در مراسمی با حضور معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور، محبوبه رجب‎نسب به‎عنوان مدیرکل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان معرفی و از تلاش‌های عبدالرحیم سیفی قدردانی شد.
محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در این مراسم گفت: انتخاب “تمرین زندگی” به عنوان مهم‌ترین شعار سال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با این هدف انجام شده که در حوزه آسیب‌های اجتماعی با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم.
وی افزود: آموزش مهارت‎های زندگی و اجتماعی به‎عنوان یکی از مهم‌ترین فعالیت‎های کانون در دوره جدید مورد توجه و تاکید قرار گرفته و باید در این حوزه اقدام‌های جدی صورت بگیرد و از همه سازمان‎ها و دستگاه‎های مرتبط در این حوزه به عنوان شریک فرهنگی برای تحقق سیاست‎های کانون یاری بگیریم.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با تاکید بر این که کانون باید به خانه هنرمندان و اهالی فکر و اندیشه تبدیل شود این مجموعه را مرجع اصلی فعالیت‎های فرهنگی در حوزه کودکان و نوجوانان نامید که هدف اصلی آن تربیت و پرورش نسل آینده‌ساز کشور است.
وی ترویج کتاب‌خوانی و قصه‎گویی برای خلاقیت فکر و تخیل کودکان و نوجوانان را با هدف زندگی بهتر اعلام و اظهار کرد: کانون قدمت دیرینه دارد اما نگاه اساسی باید این باشد که آیا تفکر، تخیل و خلاقیت به تنهایی می‎تواند ما را به مقصود برساند، باید گفت بدون خداباوری و معنویت تفکر، تخیل و خلاقیت کافی نیست و سعادت ابدی حاصل نمی‎شود و ما در کانون درصدد تربیت نیرویی هستیم که خداباوری، معنویت، خلاقیت و تخیل و تفکر را در کنار یکدیگر داشته باشد.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه سرمایه‎انسانی متخصص و آموزش‎دیده و اعضای کانون پرورش فکری دو سرمایه مهم هستند، یادآور شد: به طور قطع استفاده از نظرها، تفکرها و پیشنهادهای نیروی انسانی کانون پرورش فکری می‎تواند راهگشا باشد.
وی تأکید کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید به پاتوق هنرمندان و خانه اهالی فکر و اندیشه تبدیل شود و فضایی ایجاد شود تا افراد علاقه‎مند به حوزه کودک و نوجوان کانون را خانه خود بدانند.
کانون به مناطق حاشیه‎نشین بیشتر توجه کند
مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان در این مراسم گفت: یکی از انتظارهای ما از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح استان توجه به مناطق حاشیه‎نشین است که کمتر مورد توجه بوده و در معرض خطر و آسیب قرار گرفته‎اند.
عبدالرضا چراغعلی با بیان این که این جابه‎جایی‎ها همیشه امری طبیعی است، ادامه داد: معتقدم امروز فرد دیگری به جمع مدیریان اجتماعی استان گلستان اضافه شده است.
وی یادآور شد: یکی از انتظارهای ما از کانون در سطح استان توجه به مناطق و عرصه‎های شهری و روستایی به عبارتی دیگر سکونت‎گاه‎های غیررسمی و مناطق حاشیه‎نشین است که کمتر مورد توجه بوده و متأسفانه در معرض خطر و آسیب قرار گرفته‎اند.
وی اظهار کرد: با توجه به مهاجرت برخی هموطنان به استان گلستان و متناسب با نیاز جدید باید برنامه‎ریزی داشته باشیم که کودکان و بانوان باید در اولویت این برنامه‎ریزی قرار بگیرند.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان از انعقاد تفاهم‎نامه برای توجه به کودکان ساکن در محله‌های کمتر توسعه‎یافته استان گلستان با کانون پرورش فکری کودکان گلستان در حوزه استانداری خبر داد و خاطرنشان کرد: امید است با مدیریت جدید کانون پرورش و فکری استان بتوانیم در این حوزه برنامه خوبی داشته باشیم.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *