خانه / اخبار اجتماعی / مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان: موسیقی همراه با مداحی ریشه دینی ندارد

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان: موسیقی همراه با مداحی ریشه دینی ندارد

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان از تلاش برای حذف خرافات از عزاداری ها خبرداد و گفت: برخی مداحان همراه برنامه های خود موسیقی پخش می کنند که این کار ریشه دینی ندارد و باید جلوی آن را گرفت.
حجت الاسلام نورالله ولی نژاد، در همایش «خانواده حریم مهر ورزی» که به مناسبت روز ملی خانواده و با رویکرد آسیب شناسی برگزار شد، یکی از آسیب هایی که خانواده را تهدید می کند، شبکه های اجتماعی اعلام و اظهار کرد: در تعریف، خانواده متفاوت از جامعه است و در آن اعضا از هم بیگانه نیستند در صورتی که یک جامعه ممکن است افراد غریبه بسیاری داشته باشد.
وی با تاکید براین که اعضای یک خانواده باید تلاش کنند تا همگی مومن، با تقوام و از نظر اعتقادی محکم باشند، افزود: یک خانواده خوب، جامعه، شهر، کشور، دانشگاه و حوزه خوب می سازد.
ولی نژاد در ادامه به تشکیل ستاد شئون فرهنگی اشاره کرد و به تشریح وظایف و برنامه های این ستاد پرداخت.
وی احیاء مناسبت های مذهبی و ترویج آن ها در جامعه را وظیفه اصلی این ستاد بر شمرد و گفت: فعالیت های خوبی در حوزه سنت ها و مناسبت های مذهبی مانند اعتکاف، دهه کرامت، دهه امامت و ولایت و برنامه های میلاد و شهادت ائمه داریم که کمتر به آن ها پرداخته شده و این ستاد تلاش می کند برنامه ها بهتر و موثرتر از گذشته برگزار شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان وظیفه دوم ستاد شئون فرهنگی را فرهنگ سازی و تبدیل برنامه های خاص به فرهنگ عمومی جامعه عنوان و بیان کرد: از وظایف مهم این ستاد مبارزه با خرافاتی است که گریبانگیر برنامه های مذهبی و اعتقادی ما شده است.
وی ادامه داد: این ستاد تلاش می کند تا با آنچه خلاف دین، شرع و ائمه اطهار است حذف شود و مراسمی آراسته و بدون پیرایه و حاشیه برگزار کنیم.
حجت الاسلام ولی نژاد تاکید کرد: آداب دینی ما باید مورد تایید مراجعه تقلید باشد و ریشه دینی داشته باشند.
وی اظهار کرد: متاسفانه شاهدیم بعضی ها مناسبت سازی می کنند، در صورتی که باید دستورات دین را از منابع متعبر و مراجع دینی گرفت.
وی با بیان این که باید به آنچه توسط بزرگان دین گفته شده عمل کرد و رفتاری بیش یا کمتر از آن نداشت، تصریح کرد: هیچ عالمی نداریم که زنجیر زدن خانم ها را توصیه کرده باشد اما شاهدیم بعضی شهرهای این اتفاق رخ داده که خوش بختانه علما جلوی آن را گرفتند.
وی یکی از آسیب های مناسبت های مذهبی را پخش موسیقی های غیر متعارف در جشن های نیمه شعبان عنوان کرد و گفت: درست است که جشن برگزار می کنیم اما نباید هرطور که می خواهیم رفتار کنیم.
ولی نژاد در ادامه به فرارسیدن محرم اشاره کرد و گفت: عاشورا برای ما یک دانشگاه است و باید در ماه محرم آنچه رهبر معظم انقلاب و مراجع می گویند عمل کنیم.
وی از حذف برخی خرافات در مراسم عزاداری خبرداد و با بیان این که همچنان برخی پیرایه ها وجود دارد، تصریح کرد: متاسفانه برخی مداحان با موسیقی های خاص عزاداری می کنند در صورتی که این کار ریشه دینی و مذهبی ندارد و جلوی آن گرفته شد.
مدیرکل تبیلغات اسلامی گلستان اظهار کرد: باید از مراسم عزاداری و روضه خوانی های ما بسیجی هایی تربیت شوند و رشد یابند که در آینده رزمنده های کربلا در عصر حاضر شوند.
وی خواستار ایجاد هیئت های مذهبی در تمام محلات شد و گفت: پایگاه های مذهبی مراکز ترویج فرهنگ ما هستند و باید در مناسبت های مختلف سیل جمعیت را روانه کنند.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *