خانه / اخبار ویژه / مدیرکل امور روستایی استان گلستان: 60 درصد اعتبارات استان گلستان در بخش روستایی هزینه شد

مدیرکل امور روستایی استان گلستان: 60 درصد اعتبارات استان گلستان در بخش روستایی هزینه شد

به گزارش سرزمین جم؛ علی نصیبی در گفتو گو با خبرنگاان اظهار داشت: نگاه ما به روستاها بر حسب آمار و اطلاعات شده و سازمان برنامه بودجه در صدد این است سامانه توسعه روستایی گلستان را اجرا کند که زیر مجموعه سامانه «ساترا» است و اطلاعات روستاها و آبادی ها را مشخص می کند.
نصیبی افزود: سامانه کارآفرینی روستایی را در استان دنبال می کنیم که بر اساس آن میزان واحدهای اقتصادی روستاها مشخص می شود.
مدیرکل امور روستایی استان گلستان گفت: در این سامانه به تجارت موفق روستایی توجه شده و تمام اطلاعاتی که منجر به ایجاد شغل روستایی می شود و حمایت های لازم انجام می شود.
نصیبی تاکید کرد: سال گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی از طریق صندوق توسعه ملی ۱.۵ میلیارد تومان برای توسعه و اشتغال روستاها اختصاص داد و در طی هفته آینده شیوه نامه آن در اختیار استانها قرار می گیرد.
مدیرکل امور روستایی استان گلستان گفت: آماری که از برنامه بودجه گرفته شده ۶۰ درصد اعتبارات استان در روستاها ارائه شده است.
نصیبی افزود: در دوره گذشته ۶۴ خانم عضو شورا و ۴۴ دهیار خانم داشتیم اگر چه به نسبت دهیاری ها رقم پایین است ولی جزو ۵ استان برتر از این شاخصه محسوب میشویم.
وی در مورد وضعیت روستای جهانتیغ شهرستان گرگان افزود: روستای جهانتیغ در مجاورت گناره بخش بهاران قرار دارد و مشکلات آن انکار نمی کنیم و مدعی نیستیم در طی یک سال روستاهای ما گلستان می شود.وی افزود: در تابستان بسیاری از روستاها با مشکل کمبود آب آشامیدنی برخوردار بودند که جزء نیاز اول آنها بشمار می رود.
مدیرکل امور روستایی استان گلستان تاکید کرد: مشکلات این روستاها محصولی از عملکرد دهه های پیش است و نگاه ما این است تغییر رویکرد و نهادهای تاثیر گذار روستا از اعتبار خاصی برخوردار شوند.نصیبی افزود: امید داریم اعتبارات به گونه باشد که اشتغال و عمران در یک رقابت نامحسوس به روستاها تعلق بگیرد.وی افزود: هر چند محدودیت اعتبارات داریم ولی برای روستاهایی که مشکل دارند نیاز است به شکل موردی وارد شویم، البته جزء مجموعه دهیاری ها به ۳ هزار و ۶۰۰ نفر پرداخت حقوق پرداخت می کنیم.

حتما ببینید

به رغم اعلام ممنوعیت؛ عرضه شیرخام در مراکزلبنی ادامه دارد

مهین نورافروزطی سه سال گذشته و پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نرخ محصولات لبنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *