خانه / اخبار ویژه / مدیرعامل مخابرات استان گلستان عنوان کرد مخابرات گلستان پیشرو در اجرای طرح مهرگان در کشور

مدیرعامل مخابرات استان گلستان عنوان کرد مخابرات گلستان پیشرو در اجرای طرح مهرگان در کشور

به گزارش سرزمین جم؛غلامعلی شهمرادی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار داشت: طرح مهرگان یکی از بزرگترین طرحهای مخابرات استان گلستان است که در استان آغاز شده است.
وی تصریح کرد: صنعت اینترنت در طی سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است و امروز شاهد آن هستیم که به موج چهارم در حوزه آی.تی رسیدیم.
مدیرعامل مخابرات استان گلستان ادامه داد: موج نخست در سال 2 هزار با اختراع آی.تی رقم خورد و در سطح جهان فراگیر شد و در سال 2010 با اتصال اینترنت به موبایل تحول دیگر در استفاده و بکارگیری از ای.تی شکل گرفت.
شهمردای افزود: امروز پس از سپری شدن موج سوم یعنی اتصال اشیاء به اینترنت شاهد آن هستیم که حوزه آی.تی به سمت هوش مصنوی و رباتیک پیش میرود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به بسط و گسترش اینرنت در جهان پیش بینی میشود تا سال 2020 بسیاری از ابزارهای مورد استفاده بشر به اینترنت متصل شود.
مدیرعامل مخابرات استان گلستان به حوزه زیرساختی اینترنت در مخابرات اشاره کرد و گفت: مخابرات در مسیر زیرساخت ها حرکت عظیمی را از سال 1395 دنبال می کند و امید داریم تا در پایان سال 1399 به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.
شهمردای خاطرنشان کرد: در استان گلستان بیش از 300 هزار شماره تلفن همراه در اختیار مخابرات قرار دارد که قبوض آنها به شکل پیامکی برای مشتریان ارسال می شود.
وی افزود: در مسیر حذف قبوض تلفن گام برداشتیم اما با توجه به اینکه 50 درصد مشترکان ما روستایی هستند نمی توان انتظار داشت که در یک دوره 5 سال این اتفاق رقم بخورد.
مدیرعامل مخابرات استان گلستان از استفاده مشارکت های مردمی برای افزایش پهنای باند در استان گلستان خبر داد و گفت: استان گلستان جز استانهای پیشرو در اجرای طرح مهرگان در بخش تانوما است و این سرویس در دو شهر گرگان و گنبد کاووس اجرا می شود.
شهمرادی تاکید کرد: امید داریم با توجه به زیرساخت هایی که در خوزه آی.تی در استان شکل میگیرد به زودی شاهد آن باشیم که همه شهرهای استان از این فناوری برخوردار باشند.
وی افزود: میزان مصرف اینترنت در استان گلستان نسبت به سایر استانهای کشور بالاتر بوده و به شکل روزانه بیش از 25 هزار گیگابایت مصرف می شود که بیشترین این مصارف در حوزه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.

حتما ببینید

مدیر عامل آب منطقه ای گلستان: سفره های زیر زمینی گلستان کاهش چشمگیری داشته است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان گفت: میزان آب های کم عمق نیم متر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *