خانه / اخبار گلستان / لگن شیر و گلاب و لزوم آموزش علم غیب!

لگن شیر و گلاب و لزوم آموزش علم غیب!

وحید حاج سعیدی

حکایت فرماندار معزول گلپایگان را حتماً دیده و شنیده اید. چند روز قبل فیلمی در فضای مجازی پخش شد که عده ای از دوستان در یک مکان بسیار سرد در حال برگزاری جلسه بودند که ناگهان فرماندار گلپایگان به یکی از خبرنگاران که در حال انجام وظیفه بود، حمله ور می شود و اگر نبود تدبیر و درایت سایر دوستان شاید صحنه ها و دیالوگ های ماندگار دیگری خلق می شد که در نهایت، غائله با میانجیگری سایرین ختم به خیر شد و فرماندار هم فردای آن روز بعد عزل گردید. البته این فرماندار اظهار داشت چون لباس رسمی و تیپ اداری نداشته و کلاه سرش بوده نمی خواسته عکسش با این شمایل منتشر شود!
راستش را بخواهید آقای قرائتی که مُعرف حضورهمگان است جمله قشنگی دارد. ایشان میفرماید «همان جلسه ای که ما آقا دوربینی را بیرون کردیم، به اندازه کل عمرش معروف شد!» و حق هم با حاج آقا است چرا که صدا و سیما یک گزارش اختصاصی از ایشان پخش کرد و سعیدسهیلیکارگردانسینماوتلویزیونهم گفتازحسیننمازیمعروفبهآقایدوربینیبرایحضورمقابلدوربینفیلمبعدیامدعوتمیکنم!
حالا حکایت این بنده خدا است که نمی خواست عکسش با کلاه منتشر شود؛اما حالا خلق الله ایشان را با همان کلاه می شناسند و همانطور که نام پرویز برومند با مشت به صورت پایان رافت عجین شد یا اسم خداداد عزیزی با بازی ایران و استرالیا نوستالژی شد، خلق الله هم هیچ وقت گلپایگان و فرماندارش را با آن کلاه سیاه رنگ فراموش نمی کنند!
اما اینکه چرا دوستان در آن مکان سرد که همگی در حال لرزیدن بودند، جلسه برگزار کردند جای سوال است. البته اگر دیدید اعضای شورای چشمه قل قل در سریال علی البدل جلسات شورا را در خزینه برگزار می کردند، به علت استفاده بهینه از وقت و مزایای چشمه آبگرم بود! حالا برگزاری جلسه در فضای سرد چه مزیت هایی دارد، والله اعلم …. شاید هم دوستان می خواستند فضا و حال و هوای زلزله زدگان کرمانشاه را شبیه سازی کنند و به نوعی با آنها همدردی کنند!
علی ای حال از آنجا که حدود و ثغور وظایف خطیر حقیر لایتناهی است و همواره با نگاه اپیستمولوژیک ( شناخت شناسی) به مسائل نگاه می کنیم چند توصیه و راهکار سهل الگوار ارائه می کنیم تا از بروز حوادث مشابه جلوگیری شود:
الف) برگزاری جلسات در فضای مناسب
پیشنهاد می شود مسئولان محترم فضای جلسات را کمی رسمی تر بگیرند و از پوشیدن لباس های غیر اداری هم خودداری کنند. شما که می دانید این خبرنگاران از کاه کوه درست می کنند و حتی از گلابی خوردن نماینده مجلس در صحن علنی، جا گذاشتن قیچی در شکم بیمار یا حتی آتش گرفتن کشتی نفت کش در آبهای چین نمی گذرند و آنها را رسانه ای می کنند. حالا کلاه در جلسه رسمی که جای خود دارد!
ب)استفاده از لگن شیر و گلابی
همان طور که در جریان هستید در عصر حاضر عده ای توصیه های کارشناسان صدا و سیما را در بسیاری از امورات عین صواب می دانند و عمل بر خلاف آن رویه را ذنب لایغفر می شمارند. فلذا توصیه می شود دوستان در نشست های خبری چند لگن شیر و گلاب و تعدادی گلبرگ گل سرخ فراهم کنند تا در صورت بروز عصبانیت، پای را در لگن شیر گذاشته و کمی ماساژ دهند! آب روی آتش است…
پ) برگزاری جلسات بدون حضور خبرنگاران
آخرین پیشنهاد نیز برگزاری جلسات بدون حضور خبرنگاران است. عین ولایت ما که شهردار گزارش ارائه عملکرد صد روزه داد ولی هیچ خبرنگاری در صحن شورا حضور نداشت! هر چند در این مورد بخصوص ضرورت آموزش علم غیب و سایر علوم لدنی مطرح است که خبرنگاران و شهروندان می توانند با گذراندن دوره های این علوم ، از عملکرد مدیران شهری ولایت شان مطلع شوند!

حتما ببینید

تولید میگو در استان گلستان ۶۰ درصد افزایش یافت

معاون ‌‌اداره‌کل شیلات استان گلستان گفت: تولید میگو در استان گلستان در سال گذشته ۱۶۹۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *