خانه / اخبار گلستان / فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان: رضایت خدا در انجام امور رمز جاودانگی شهدا است

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان: رضایت خدا در انجام امور رمز جاودانگی شهدا است

 

به گزارش سرزمین جم، سردار سید محمد تقی شاهچراغی شامگاه روز پنجشنبه در یادواره شهدای والا مقام تخشی محله شهرستان گرگان اظهار داشت: امروز باید بیندیشیم چه دلیلی وجود دارد که بعد از گذشته سال‎های سال از هشت سال دفاع مقدس امروز ما گرد هم می‎آییم و یاد و خاطره شهدا را زنده نگاه می‎داریم.

وی با بیان اینکه فرمانده سپاه نینوا استان گلستان بیان کرده که یک هزار و 300 یادواره شهدا در استان گلستان برگزار شده است، افزود: شهدا با جانفشانی خدایی عمل کردند و این امر باعث شده که ما بعد از سال‎ها یادواره شهدا و مجلس گرامیداشت برای آنان به پا کنیم.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان تاکید کرد: شهید در مسیر زندگی در یک لحظه و یا در طول عمر جنسش و فکرش خدایی‎می‎شود و بر این اساس جان خود را در راه خدا می‎دهد و وقتی انسان و یا هر موجودی رنگ خدا به خود بگیرد ماندگار می‎شود.

شاهچراغی جاودانگی نهضت عاشورا و کربلا را در توجه سید سالار شهیدان امام حسین(ع) در رضایت خدا عنوان کرد و افزود: چون امام حسین(ع) رضای خدا را در قیام خود دید امروز بر این اساس بیش از 20 میلیون زائره حسینی در اربعین به کربلا می‎روند.

وی با بیان اینکه اسارت حضرت زینبت(س) در تاریخ ماندگار نکرد بلکه اسارت در راه خدا بود که زینب (س) را جاودانه ساخت، افزود: ماندگاری شهدا به خاطره این است که شهدا در زندگی خود خدا را قرار داند و اگر ایستادند و شجاعانه در جنگی سخت جنگیدند و از کشور دفاع کردند تنها برای رضای خدا بوده است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان یادآور شد: چون شهدا رضای خدا را امور خود می‎دیدند جاودانه ماندند و اگر عاشورا جاودانه شد به خاطره این مهم است .

شاهچراغی گفت: در طول تاریخ بشریت که به سوی خدا آمدند خداوند آنها را نجات و عزت داد و امیدواریم در مسیر شهدا ما نیز به این ویژگی و اهداف الهی و انسانی برسیم.

وی با بیان اینکه برخی بر اثر هجمه‎ها تصور می‎کنند که مدافعان حرم برای پول و مسائل مادی به سوریه و عراق می‎روند، افزود: پاسداران حرم که جان خود را برای دفاع از حرمین شریفین در کف دست می‎گیرند تنها برای رضایت خدا به میدان رفتند و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر مدافعان حرم نبودند ما باید در همدان و کرمانشاه با تکفیری‎ها می‎جنگیدیم.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *