خانه / اخبار اجتماعی / فرمانده انتظامی استان گلستان: ۸۷ درصد کشته‌شدگان تصادفات گلستان موتورسواران و عابران پیاده هستند

فرمانده انتظامی استان گلستان: ۸۷ درصد کشته‌شدگان تصادفات گلستان موتورسواران و عابران پیاده هستند

سردار علی اکبر جاویدان در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی استان، حوزه ترافیک را حوزه بسیار مهم و پراهمیتی دانست و اظهار داشت: پیشگیری از حوادث ترافیکی نیاز به عزم ملی دارد.
فرمانده انتظامی استان گلستان افزود: علیرغم تلاش های صورت گرفته در حوزه ایمنی راه ها و توجه به آموزش ترافیک بازهم آمار تصادفات در کشور بالاست.
وی با بیان اینکه تصادفات فوتی علاوه بر صدمات جبران‌ناپذیر بر پیکره خانواده به اجتماع نیز آسیب وارد می‌کند، گفت: تصادف محصول تخلف است و وظیفه پلیس به عنوان مجری قانون برخورد با تخلفات رانندگی است و حوادث ترافیکی از جمله مشکلات مهم بهداشت و سلامت است که خود منشأ بسیاری از معضلات کنونی کشور است.
جاویدان با تأکید بر ارتقاء سطح ایمنی ترافیک و حمل و نقل از طریق فرهنگ‌سازی و آموزش رفتارهای ترافیکی به کاربران تصریح کرد: مهم‌ترین راه کنترل ترافیک و به حداقل رساندن مشکلات آن، توجه به 3 مولفه بسیار مهم مهندسی ترافیک، اجرای مقررات ، فرهنگ‌سازی و آموزش است.
سردار جاویدان هدف از مدیریت ترافیک را افزایش ایمنی راه‌ها دانست و اظهار داشت: کاهش وقوع تصادفات، حوادث و سوانح رانندگی در مدیریت ترافیک در اولویت است.
وی از کاهش 18 درصدی تصادفات درون شهری طی 8 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: 87 درصد کشته شدگان ناشی از تصادفات درون شهری گلستان موتورسیکلت سواران و عابران پیاده هستند.

حتما ببینید

انعکاس خبر در رسانه‌های استان نتیجه داد؛ پرونده کمیسیون پزشکی طاها مولانا تأیید شد

معاون توانبخشی بهزیستی استان گلستان از تأیید پرونده کمیسیون پزشکی»طاها مولانا» کودک4 ساله مبتلا به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *