خانه / اخبار اجتماعی / فرمانده انتظامی استان گلستان: ۸۷ درصد کشته‌شدگان تصادفات گلستان موتورسواران و عابران پیاده هستند

فرمانده انتظامی استان گلستان: ۸۷ درصد کشته‌شدگان تصادفات گلستان موتورسواران و عابران پیاده هستند

سردار علی اکبر جاویدان در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی استان، حوزه ترافیک را حوزه بسیار مهم و پراهمیتی دانست و اظهار داشت: پیشگیری از حوادث ترافیکی نیاز به عزم ملی دارد.
فرمانده انتظامی استان گلستان افزود: علیرغم تلاش های صورت گرفته در حوزه ایمنی راه ها و توجه به آموزش ترافیک بازهم آمار تصادفات در کشور بالاست.
وی با بیان اینکه تصادفات فوتی علاوه بر صدمات جبران‌ناپذیر بر پیکره خانواده به اجتماع نیز آسیب وارد می‌کند، گفت: تصادف محصول تخلف است و وظیفه پلیس به عنوان مجری قانون برخورد با تخلفات رانندگی است و حوادث ترافیکی از جمله مشکلات مهم بهداشت و سلامت است که خود منشأ بسیاری از معضلات کنونی کشور است.
جاویدان با تأکید بر ارتقاء سطح ایمنی ترافیک و حمل و نقل از طریق فرهنگ‌سازی و آموزش رفتارهای ترافیکی به کاربران تصریح کرد: مهم‌ترین راه کنترل ترافیک و به حداقل رساندن مشکلات آن، توجه به 3 مولفه بسیار مهم مهندسی ترافیک، اجرای مقررات ، فرهنگ‌سازی و آموزش است.
سردار جاویدان هدف از مدیریت ترافیک را افزایش ایمنی راه‌ها دانست و اظهار داشت: کاهش وقوع تصادفات، حوادث و سوانح رانندگی در مدیریت ترافیک در اولویت است.
وی از کاهش 18 درصدی تصادفات درون شهری طی 8 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: 87 درصد کشته شدگان ناشی از تصادفات درون شهری گلستان موتورسیکلت سواران و عابران پیاده هستند.

حتما ببینید

لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند گلستانی توزیع شد

سرپرست کمیته امداد استان گلستان گفت: همزمان با فرارسیدن مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *