خانه / اخبار گلستان / فاطمه هاشمی در گرگان تاکید کرد: نگذاریم تاریخ خوارج تکرار شود

فاطمه هاشمی در گرگان تاکید کرد: نگذاریم تاریخ خوارج تکرار شود

م. زنده‌رود- یادگار آیت‌الله هاشمی گفت: آنان که به نام اسلام و انقلاب با فرزندان انقلاب مبارزه می‌کنند همان کاری را می‌کنند که خوارج کردند و وظیفه ماست که نگذاریم تاریخ خوارج در این کشور تکرار شود.
فاطمه هاشمی در همایش « زن، انقلاب، اندیشه اسلامی» که در گرگان برگزار شد اظهار داشت: مدتی است می‌بینیم آنان که هیچ‌گاه هیچ اعتقادی به انقلاب نداشته‌ و ندارند و حتی حضرت امام را چه قبل و چه بعد از انقلاب مورد تمسخر و اهانت قرار می‌دادند، امروز دم از انقلابی‌گری می‌زنند.
وی که به دعوت اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان، در گرگان حاضر شد، با بیان این‌که امروز چشم امید مردم ایران به انقلابیون واقعی است تصریح کرد: انقلابیون واقعی هم مسئولیت دارند، علیرغم همه برخوردهای ایذایی که با آنان صورت می‌گیرد، ذهن مردم را نسبت به مسائل جامعه روشن کرده و فعالانه در عرصه حضور داشته باشند.
هاشمی، پاسداری از شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را وظیفه آحاد ملت دانست و گفت: پاسداری از این شعار به این معناست که اگر گروهی یا دسته ای در جایی از نظام به دنبال آن هستند که آزادی و امنیت را از مردم و استقلال را از کشور بگیرند با همه توان در برابر آنها بایستیم.
وی با اشاره به نکات کلیدی سخنرانی‌های امام در قبل و بعد از انقلاب خاطرنشان کرد: ایشان همیشه از متحجرین ناراحت بودند و این قشر را مانع توسعه و پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف می‌دانستند به طوری که یکبار فرمودند یک آخوند بد از ساواکی هم برای کشور مضرتر است.
هاشمی با تاکید بر این‌که این انقلاب به آسانی به دست نیامده و خون‌های زیادی برای به ثمر رسیدن آن ریخته شده یادآور شد: همه ما باید برای حراست از این انقلاب تلاش کنیم و همانطور که امام در وصیت نامه خود تاکید کرد، اجازه ندهیم که مملکت به دست نااهلان بیفتد.
وی با بیان این‌که هدف همه انقلابیون، مبارزه با استبداد، دیکتاتوری ، فساد و فحشا و دزدی بود، اظهار داشت: پدر من در طول دوران مبارزه و تا آخرین روز عمر خویش بر این باور بود که با بهره‌گیری از دستورات اسلام می‌توان نمونه مناسبی از حکومت اسلامی را در ایران ایجاد و چهره اسلام واقعی را به جهانیان معرفی کرد.
هاشمی ادامه داد: اما ایشان همواره و تا پایان عمر این حسرت را بر دل داشت که «‌نگذاشتند راه امام ادامه یابد» و همان‌طور که امام ،خود، نگران بود نااهلانی به میدان آمدند که به دنبال انحراف مسیر انقلاب بودند.
به گفته وی امروز مدعیانی دم از انقلاب و اسلام می‌زنند که هیچ ارزش و احترامی برای انقلاب و اسلام قائل نیستند و این دو مؤلفه را ابزاری برای دسترسی به اهداف خود کرده‌اند.
وی بر لزوم افزایش آگاهی عمومی نسبت به اتفاقات و جریانات جاری کشور و ضرورت روشنگری افکار عمومی توسط خواص و احزاب تأکید کرد.
فرزند آیت‌الله هاشمی، بروز تحرکات اعتراضی اخیر را واکنشی نسبت به مشکلات موجود در کشور دانست و گفت: در زمان انقلاب وعده رفاه اجتماعی، ایجاد شغل، مسکن و دسترسی به امکانات مناسب زندگی، به ملت داده شد، اما حالا که مردم می‌بینند بعد از گذشت چهل سال از عمر انقلاب هنوز مشکلات جدی فراروی آنان وجود دارد زبان به اعتراض باز می‌کنند.
فاطمه هاشمی مدعی شد: این مشکلات را نه انقلابیون واقعی و نه مکتب اسلام و نه علاقه‌مندان به انقلاب، بلکه همان نااهلان و همانان که به دنبال انحراف انقلاب بودند، ایجاد کردند.
به گفته وی همین افراد هم زمینه شورش را فراهم کردند و در نهایت با آنچه که او «برخورد آگاهانه مردم و مدیریت مسئولین» نامید، انتقادات و اعتراضات در مسیر خود قرار گرفت و مطالبات جامعه به مسئولان بالادستی منتقل شد.
هاشمی با بیان اینکه امروز همه مسئولین بر مشکلات و چالش‌های موجود در کشور اشراف کامل دارند تصریح کرد: درچنین شرایطی اگر مسئولان در راستای رفع مشکلات و در رأس آن ایجاد اشتغال و رونق تولید کاری نکنند به انقلاب و کشور خیانت کرده‌اند.
وی با اشاره به این‌که پیروزی انقلاب و دستیابی به نظام جمهوری اسلامی با صرف هزینه‌های بسیار میسر شده است خاطرنشان کرد: اگرچه برای هر دستاوردی باید هزینه‌های مربوط به آن را هم پرداخت اما مهم‌تر این است که متناسب باهزینه‌های پرداخت شده برای حفظ محصول و دستاورد تلاش کنیم.
هاشمی بر ضرورت آسیب‌شناسی روند 40 ساله انقلاب و شناسایی اشتباهات تاکید کرد و گفت: بر ماست که هر چه سریع‌تر نسبت به رفع اشتباهات اقدام و کاری کنیم که اعتماد از دست رفته مردم بازگردد.
وی ابراز امیدواری کرد دولت تدبیر و امید که کمتر از سه سال از عمر آن باقی مانده، برای عملی کردن شعارها و بهبود کیفیت زندگی مردم اقدام موثری انجام دهد.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *