خانه / اخبار گلستان / عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مدعی شد : نقش هاشمی درتوسعه پررنگ‌تر از امیرکبیر بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مدعی شد : نقش هاشمی درتوسعه پررنگ‌تر از امیرکبیر بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با مقایسه نقش مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با امیرکبیر در توسعه ایران مدعی شد: من معتقدم نقش هاشمی پررنگ‌تر از امیرکبیر در ایران بود.
حجت‌الاسلام مجید انصاری در مراسم یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در گرگان اظهار داشت: هر آنچه که امروز از سدها، راه‌آهن، توان هسته‌ای و سایر زیرساخت‌ها در کشور موجود است مرهون زحمات هاشمی است به طوری‌که امروز زیربنای اساسی در کشور پیدا نمی‌کنید که یا توسط هاشمی بنا گذاشته نشده باشد و یا احیاء نشده باشد.
وی با بیان اینکه مرحوم هاشمی رفسنجانی هیچ‌گاه منافع ملی را رها نکرد اظهار داشت: ایشان در زمان بحران تلاش کرد که پیوند عاطفی میان طیف‌های مختلف قومی ، مذهبی، سیاسی و اجتماعی ایجاد کند و از همین طریق هم توانست گام‌های موثری در توسعه کشور بردارد.
سخنگوی مجمع روحانیون مبارز با اشاره به روابط حسنه میان ایران و عربستان در زمان مرحوم هاشمی تصریح کرد: در دولت هاشمی، جمهوری اسلامی ایران به ‌همراه عربستان دو بال پرواز کشورهای اسلامی و قدرت تشیع و سنت بود و در مسیر توسعه منطقه گام‌های مؤثری برداشته می‌شد.
انصاری ادامه داد: در دولت نهم و دهم آیت‌الله هاشمی مسائلی را با مسئولان وقت مطرح و آمادگی خود را برای توسعه ارتباط ایران با عربستان و کشورهای هم‌جوار اعلام کردند، اما دولتمردان آن زمان اظهار داشتند که «خودمان دولت داریم و نیازی به روابط شما نیست».
معاون سابق پارلمانی، هاشمی را مرز فداکاری برای ایران و ایرانی خواند و گفت: این شخصیت در سنین پایان عمر نه از سوی دشمن بلکه از طرف دوستان و نه از سوی رسانه‌های خارجی بلکه از سوی رسانه‌های داخلی و رسانه‌های تغذیه‌شده از سوی بیت‌المال مسلمین تخریب شد و با این‌حال هرگز از مواضع خود نسبت به نظام و انقلاب عقب‌نشینی نکرد.
انصاری یادآور شد: وقتی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1392 رد صلاحیت شد، همه نیروها اشک‌ریزان در دفتر ایشان در مجمع تشخیص مصلحت نظام جمع شدند به طوری‌که آقای جهانگیری، رئیس ستاد وی، از فرط غم نتوانست صحبت کند اما وقتی خودشان پشت تریبون حاضر شدند یک دنیا امیدواری ایجاد کردند و گفتند «هیچ اتفاقی نیفتاده، من همان هاشمی هستم و نظام همان نظام است و شما محکم درصحنه بمانید» و بدین‌ترتیب چرخ طراحی‌شده‌ی انتخابات را تدبیری نو کرد.
به گفته انصاری، آیت‌الله هاشمی در عین اشراف بر مشکلات دولت روحانی، همواره بر کمک به این دولت تاکید داشت.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *