خانه / اخبار اجتماعی / شهردار گرگان: به دنبال ایجاد سایت های متنوع گردشگری هستیم

شهردار گرگان: به دنبال ایجاد سایت های متنوع گردشگری هستیم

شهردار گرگان گفت: تمرکز این حوزه بر روی جذب سرمایه گذار است و ما به دنبال ایجاد سایت های متنوع گردشگری هستیم و ۳۰ سایت را ایجاد خواهیم کرد.
عبدالرضا دادبود، در جمع خبرنگاران استان، اظهارکرد: کلیات پروژه های شهرداری در پنج قسمت، گردشگری شهری، مدیریت حمل و نقل و ترافیک، فعالیت های عمرانی و زیربنایی، انجام مطالعات در شهر و اقدامات ویژه است.
وی با بیان این که ساخت مجتمع خدماتی برای مشاغل مزاحم و تعمیرگاه ها در دستورکار قرار دارد از شروع عملیات احیاء فاز یک بافت تاریخی گرگان با رویکرد گردشگری خبر داد.
دادبود افزود: پروژه اولیه احیاء بافت تاریخی گرگان با رویکرد گردشگری شهری کار خود را شروع کرده و یک گذر را تا پایان سال احیاء خواهیم کرد.
مرمت خانه دارویی تا پایان سال انجام می شود
شهردار گرگان با بیان این که خانه دارویی هم تا پایان سال مرمت می شود، اضافه کرد: ساماندهی باغ مزار لطفی هم انجام خواهد شد.
وی در خصوص پروژه های حمل و نقل چنین توضیح داد: پروژه های شهرداری براساس اسناد بالادستی و طرح جامع حمل و نقل است و طبق اولویت اقداماتی از جمله بازگشایی معابر (افسران، تالار، نیایش و طبیعت) انجام خواهد شد.
دادبود تصریح کرد: شهرداری در زمینه حمل و نقل تک بعدی عمل نمی کند و خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس شهری برای شهرداری معادل ساخت یک زیرگذر بود ولی ترجیح داد که حمل و نقل شهری را تقویت کند که بخشی از طرح جامع است.
وی گفت: مطالعات شهر هوشمند و توزیع کاربری های جاذب هم در دستور کار است تا به روان سازی ترافیک کمک کند.
توافق با برخی از ارگان ها برای خروج از هسته مرکزی شهر
شهردار گرگان بیان کرد: توافقاتی با فرمانداری، سازمان جهاد کشاورزی، پادگان و برخی از دستگاه برای خروج از هسته مرکزی انجام گرفته تا علاوه بر کاهش بار ترافیک سرانه فضای سبز ما هم افزایش یابد.
وی همچنین به مطالعات دو خط بی آر تی جرجان- انجیراب و ناهارخوران- شهید قندهاری اشاره کرد و بر ضرورت توسعه پارکینگ در سطح شهر تأکید کرد.
دادبود توضیح داد: از ظرفیت مدارس، ادارات و زمین های بایر در این زمینه استفاده می کنیم و به فکر ساخت پارکینگ های چند طبقه هم هستیم.
بازآفرینی میدان بسیج
شهردار گرگان با بیان این که بازآفرینی میدان بسیج هم در دستور کار ما قرار دارد از شروع ساخت میدان انتظام در شهرک ویلاشهر خبر داد.
دادبود اضافه کرد: ساخت مجتمع خدماتی شهردار در دستور کار معاونت خدمات شهری است و هدف از این کار ساماندهی تعمیرگاه ها و مشاغل مزاحم است.
وی از ساخت پارک ویژه توان یابان در جانباز ۳۶ خبر داد و گفت: مرکز اسناد و موزه شهرداری کار خود را شروع کرده است.
شهردار گرگان تصریح کرد: پروژه گردشگری چهارشنبه بازار (با معماری ایرانی و اسلامی)، ایجاد خیابان غذا در بافت تاریخی، پیاده راه سازی النگدره، احداث شهربازی و چند پروژه گردشگری در کمربندی از دیگر برنامه های شهرداری برای توسعه گردشگری است.
وی همچین به ساخت بازارچه های محلی اشاره کرد و توضیح داد: آن ها در نقاط مختلف شهر ایجاد می کنیم و کسانی که آمادگی داشته باشند می توانند در این زمینه ورود کنند.
دادبود از حضور خیران در شهرداری خبر داد و گفت: ۱۰۰ نیمکت توسط خیران نصب شده و عده ای هم برای ساخت سرویس بهداشتی پیش قدم شده اند و یک خانه فرهنگ هم توسط آن ها ساخته خواهد شد.

شهردار گرگان از فراهم شدن مقدمات استخدام ۴۰ نیروی آتش نشان و ساخت ایستگاه ۷ آتش نشانی در گرگان خبر داد.
عبدالرضا دادبود، صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زمین آموزش و پرورش در جنب فرمانداری در طرح جامع کابری فضای سبز دارد.
وی افزود: برای الحاق به پارک شهر از آموزش و پرورش خواستیم آن را در اختیار ما قرار دهند اما آن ها می خواهند آن را با کاربری تجاری بفروشند و اختلاف نظر از همین جا ناشی می شود.
دادبود گفت: ما می خواهیم بعد از کارشناسی معادل زمین را به آن ها ملک دهیم یا ساختمانی برای آن ها در نقطه ای بسازیم ولی هنوز به نتیجه نرسیده ایم و این باید در جلسات شورای آموزش و پرورش بررسی شود.
شهردار گرگان اضافه کرد: نکته مهم این است که آن ها هنوز اسناد مالکیت زمین را هم به ما ارائه نکرده اند.
بازطراحی میدان شهرداری
وی در خصوص میدان شهرداری گفت: طراحی و احیاء این میدان به دلیل قرارگیری در بافت تاریخی در دستور کار ما است و المان آن هم حذف خواهد شد.
دادبود همچنین از تدوین سند محلات، ساخت ورودی غربی و شرقی گرگان که طراحی اولیه آن انجام شده و بازطراحی برخی از میادین شهر و نصب المان های ویژه محرم، سالگرد پیروزی انقلاب و دهه فجر خبر داد.
وی در خصوص انتقال پادگان از هسته مرکزی شهر توضیح داد: جلساتی در شورای تأمین گذاشته شده و به معاونت عمرانی و سیاسی استانداری ارجاع شده است؛ ما تابع قوانینی هستیم که به تصویب رسیده و این نیازمند موافقت مراجع ذی ربط در کشور است.
مانور بزرگ آتش نشانی در گرگان شهردار گرگان در زمینه تجهیزات آتش نشانی شهرداری بیان کرد: تقویت تجهیزات و نیروی انسانی شهرداری در دستورکار ما قرار دارد و قرار است ۴۰ نیروی آتش نشان جذب شود.
دادبود با بیان این که تأسیسات جدید هم خریداری شده، افزود: طراحی اولیه پهباد آتش نشان هم انجام شده و در حال تکمیل پروژه هستیم.
وی با اشاره به آموزش آتش نشان ها از افتتاح ایستگاه هفت آتش نشانی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: مکان یابی ایستگاه هشت هم در حال انجام است تا برای سال ۹۸ به شهر اضافه شود.
شهردار گرگان همچنین از مانور بزرگ آتش نشانی گرگان در هفت مهر خبر داد.
بازارچه های محلی
شهردار گرگان درباره ایجاد بازارچه های محلی در سطح شهر گرگان چنین گفت: در راستای ایجاد اشتغال و کارافرینی و ارائه خدمات مناسب به شهروندان، ایجاد این بازارچه ها در دستور کار قرار گرفته است.
دادبود تصریح کرد: در حال حاضر فراخوانی داده شده تا کسانی که حداقل ۳۰۰ متر زمین مناسب برای ایجاد بازارچه دارند، تقاضاهای خود را مطرح کنند.
وی خاطرنشان کرد: در مرحله بعد از نظر ترافیک، دسترسی به خدمات و غیره این زمین ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در نهایت کسانی که منطبق با شاخص ها هستند، انتخاب می‌شوند.
دادبود خاطرنشان کرد: گردشگری تپه نوالشهدا در برنامه های ما است، بنیاد حفظ آثار تاکنون برنامه هایی را در آن جا انجام داده ولی نیازمند ساخت نمازخانه، سرویس بهداشتی و غیره است، به دلیل این که این منطقه پرتردد بوده و فضای عمومی شده شهرداری بنا دارد اقداماتی را در این زمینه انجام دهد.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *